
Очільник МЗС Італії Антоніо Таяні вважає запрошення російських митців на Венеційську бієнале «надзвичайно необдуманим кроком».
Про це інформує AGI, передає Укрінформ.
«Я не підтримував його (це рішення – ред.); натомість могли запросити російських опонентів режиму», – зазначив Таяні, коментуючи призупинення Євросоюзом фінансування Венеційської бієнале після рішення допустити російських митців до участі у виставці.
На його думку, присутність російських митців «безсумнівно, викликає значне, значне здивування».
«Росія — це держава, яка напала на Україну, ігноруючи міжнародне право, і спричинила сотні тисяч жертв з обох сторін. Ми також бачимо її ставлення до нас: ми депортували двох шпигунів, яких спіймали на місці злочину під час спроби підкупити двох італійців, а реакцією була депортація з Росії двох італійців, які не вчинили жодних протиправних дій. До того ж усі ці кібератаки, які здійснює Росія», — заявив міністр.
ЄС не має простягати «червоні доріжки» російським артистам та спортсменам – Каллас
Як повідомляв Укрінформ, ЄС призупинив фінансування Венеційської бієнале через участь Росії.
Венеційська бієнале оскаржуватиме рішення Європейського Союзу відкликати грант у розмірі 2 млн євро після допуску Росії до участі у виставці 2026 року.
Фото: European Committee of the Regions
