США і Німеччина головні противники вступу України до НАТО, — Макрон

Фото: ОП | Емманюель Макрон, Олаф Шольц і Володимир Зеленський

Президент Франції напередодні саміту, присвяченого 75-й річниці альянсу, заявив, що запрошення Києва в блок буде рішенням союзників.

Related video

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що США і Німеччина є головними противниками вступу України до НАТО. Про це він заявив перед самітом Північноатлантичного Альянсу у Вашингтоні, пише агентство DPA.

Макрон відзначив “сильну опозицію” США і Німеччини щодо запрошення України приєднатися до Альянсу.

“Зрештою, запрошення України до НАТО буде рішенням союзників”, — додав він.

Президент Франції нагадав про події минулорічного саміту у Вільнюсі, коли Києву також відмовили в запрошенні на вступ, попри публічну критику з українського боку.

“Українці були доволі роздратовані, коли дійшли висновку, що двері в НАТО були відкриті, але не настільки. І я думаю, що сценарій для Вашингтонського саміту такий самий”, — сказав Макрон.

Нагадаємо, раніше про опозицію США та Німеччини вступу України до НАТО повідомляли й інші видання. Фокус цитував представницю України в НАТО Наталю Галібаренко, яка зазначала, що Україна не прагне негайного вступу до НАТО. Київ визнає, що проблематично приймати країну, яка воює з Росією, в Альянс.

“Ми хотіли б, щоб союзники закріпили незворотній шлях України до членства в НАТО. Ми не просимо чогось екстраординарного”, — сказала Галібаренко.

Однак журналісти видання Politico зазначали, що деякі країни, як-от США та Німеччина, “прохолодно” ставляться до швидкої пропозиції щодо членства, в той час як інші, що перебувають ближче до лінії фронту з Росією, хочуть, щоб майбутній статус України в НАТО був чітко прописаний.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *