У Румунії затримали суховантаж за запитом України: що відомо

Фото: Fleet Moon | Суховантаж “Уско Мфу”

Вантажне судно Usko Mfu, що плаває під прапором Камеруну, йшло з Молдови до Греції. Тепер воно стоїть у порту Рені. Наприкінці травня і на початку червня воно вивантажувало вантаж із Туреччини в окупованому Севастополі.

Related video

У Румунії заарештували суховантаж Usko Mfu, коли він проходив Дунаєм за запитом прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У травні та червні це судно під прапором Камеруну заходило в окупований Севастополь. Суховантаж уже перебуває в порту Рені, пише Lloyd’s List.

Судно Usko Mfu водотоннажністю 4127 тонн виходило з молдавського порту Джурджулешти на річці Дунай, коли до нього наблизився військовий румунський катер, повідомив агент судна Avalon Shipping.

Річка Дунай — вузький водний шлях, і та ділянка, якою плив “Уско Мфу”, межує як із Румунією, так і з Україною.

Аналіз даних Lloyd’s List Intelligence показує, що Usko Mfu проходило між українськими та румунськими водами, рухаючись вниз за течією.

За даними Avalon Shipping, судно було обшукано і йому було заборонено залишати порт. Usko Mfu був завантажений ячменем і прямував до Греції.

У судовому документі, випущеному урядом України і розглянутому Lloyd’s List, ідеться про те, що арешт Usko Mfu було накладено на прохання прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

“Основна частина звинувачення стосується останнього рейсу судна до Севастополя, де воно вивантажило вантаж з Туреччини, але його також звинувачують у незаконному перетині державних кордонів України”, — сказав геополітичний консультант Bosphorus Observer Йорук Ішик, який безпосередньо знайомий із ситуацією.

У травні компанія Usko Mfu занурила в порту Ереглі вантаж, імовірно, гіпс, який доставили безпосередньо до Севастополя, у бухту Камишова. Це видно на супутникових знімках.

Суховантаж "Уско Мфу" в окупованому Севастополі

“Прокуратура Криму вже давно переслідує це судно, оскільки воно є рецидивістом”, — пояснює Ішик.

У судовому документі та базі даних GISIS ІМО зазначено, що власником Usko Mfu є Med Voyager Shipping Inc. За даними Lloyd’s List, судно було придбано компанією Usko Shipping до початку повномасштабної війни в Україні.

Ібрагім Каптан з Usko Shipping повідомив виданню Lloyd’s List, що судно заходило до Криму тільки тоді, коли належало Med Voyager, і заперечує будь-які рейси, коли воно належало Usko Shipping.

Це не перший випадок, коли Україна затримує судно за захід у кримські порти.

Судно Sky Moon під прапором Танзанії було затримано 2016 року в Рені і залишається там донині.

Українська влада неодноразово звинувачувала Росію у використанні таких портів, як Севастополь, для експорту зерна з окупованих територій і нещодавно видала ордери на арешт 24 суден, які, за їхніми твердженнями, причетні до цих операцій.

Нагадаємо, у травні нідерландські порти відмовилися пускати рибалок із РФ, незважаючи на наявність необхідних документів. Раніше судна цієї ж компанії “Норебо” підозрювали в шпигунстві. Коли російські рибалки вирушили до Німеччини, їм відмовили і в тамтешніх портах.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *