Мобілізація 2024: чи можуть чоловіки пересуватися Україною

Фото: Суспільне | Чоловік частково оскаржив рішення суду через свободу пересування Україною (ілюстративне зображення)

За даними слідства, фігурант перебував у Чернівецькій області на лікуванні, а не переїхав туди остаточно без повідомлення представників ТЦК. Українське законодавство свідчить, що у населення є право на вільне пересування країною навіть у воєнний час.

Related video

Українським законодавством встановлено, що громадяни не можуть змінювати місце проживання без дозволу начальника територіального центру комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП), однак про заборону на пересування країною під час загальної мобілізації не йдеться. У такий спосіб чоловік оскаржив штраф від представників військкомату в суді, передає “Судово-юридична газета”.

Мобілізація в Україні: у чому суть позову

Стався інцидент у місті Чернівці ще в травні поточного року. Чоловік звернувся до суду з позовом до ТЦК про скасування постанови, через яку його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.210-1 та за ч. 2 ст.210 КУпАП. На нього наклали штраф розміром 4 250 гривень.

В оскаржуваній постанові йдеться, що 17 квітня 2024 року українець виїхав з місця проживання без дозволу начальника ТЦК, де військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку. Це нібито є порушенням вимоги ч. 4 ст. 37 Закону “Про військовий обов’язок і військову службу” Цього ж дня він відмовився від отримання направлення на проходження ВЛК.

“Зі свого боку, чоловік зазначив, що 17.04.2024 його було затримано невстановленими особами у військовій формі та примусово доправлено до ТЦК, де він утримувався майже цілий день. Будь-яких протоколів про його затримання не складали. На момент затримання він хворів, що підтверджується консультативним висновком сімейного лікаря від 09.04.2024”, — ідеться в повідомленні.

Також є інформація про те, що в період з грудня по лютий фігурант проходив курс оздоровчих процедур з діагнозом міофасціальний больовий синдром.

В оскаржуваній постанові він написав, що не змінював свого місця проживання, а перебував у Чернівецькій області у зв’язку з проходженням лікування і тим самим не порушував законодавства.

Представник ТЦК зі свого боку звернув увагу суду на абзац 2 статті 3 закону “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. Там ідеться про таке: право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, вільно і безперешкодно за власним бажанням пересуватися територією України в будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час, за винятком обмежень, що встановлюються законом.

Частиною 4 статтею 37 закону №2232-XII визначено, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних і резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного ТЦК.

Чоловік не мав із собою жодних документів, які підтверджували б його право на виїзд із місця проживання в період воєнного часу, тож його й притягнули до відповідальності.

Вільне пересування Україною: рішення суду

У результаті, детальніше вивчивши справу, суд постановив, що законодавство все ж таки не забороняє громадянам вільно пересуватися країною, відповідно, притягнення позивача до відповідальності є безпідставним. Немає доказів того, що той дійсно змінював місце проживання.

“Суд вважає, що позивачеві в будь-якому разі необхідно було отримати направлення на ВЛК, а не відмовлятися від його отримання, а надалі, в разі порушення його прав з боку військовослужбовців, оскаржувати їхні дії у вищому за рангом органі або в суді… Відтак, суд позов задовольнив частково, скасував постанову ТЦК у частині притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП (щодо виїзду на лікування без дозволу керівника ТЦК)”, — ідеться в рішенні суду.

Нагадаємо, 8 липня повідомлялося, чи можуть забрати в армію 18-річних громадян, які навчаються заочно. Адвокат Андрій Межирицький пояснив, якщо хлопець перебуває на військовому обліку призовників і має приписне посвідчення, то його не можуть призвати на військову службу.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *