В Україні вдвічі зросла кількість встановлених діагнозів ПТСР, — МОЗ

Фото: Development Foundation | ПТСР (ілюстративне фото)

Українські лікарі офіційно встановили майже 8 тисяч діагнозів ПТСР. Але це навряд чи точна статистика, адже, наголосив глава профільного міністерства, в нашій країні не прийнято звертатися по допомогу до психолога чи психотерапевта.

Related video

За кількістю встановлених діагнозів посттравматичних стресових розладів (ПТСР) відбулося зростання майже вдвічі — з трьох тисяч до майже восьми тисяч. Про це ВВС повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, за перші два квартали поточного року лікарі зафіксували стільки ж звернень з цим питанням, як і у 2021-му за цілий рік.

Утім, він вважає, що ці дані не дуже об’єктивні та не показують усю глибину проблеми.

“В Україні немає культури звернення до психолога”, — наголосив посадовець, додавши, що це лише те, що вирішується в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, яка спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров’я. Ця программа, зазначив міністр, направлена саме на те, щоб звернення до психолога стало нормою.

Як розповів Віктор Ляшко, сімейні лікарі в Україні отримали рекомендації пройти курс навчання, який дозволятиме виявляти проблеми ментального здоров’я та допомагати з ними справлятися на базовому етапі. У разі потреби лікар направляє пацієнта на більш професійну психіатричну чи психологічну допомогу. Ці курси, за його словами, пройшли вже понад 45 тисяч медичних працівників.

Нагадаємо, раніше Фокус писав, що згідно з оновленими правилами роботи військово-лікарських комісій, де скасували категорію “обмежено придатний”, людину з діагнозом ПТСР можуть скерувати на службу в ТЦК або частину забезпечення.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *