Україну вразив “Орішник”: Київ завчасно сповістив Варшаву про небезпеку.

Україна попереджала Польщу про загрозу

© Служба безпеки України/Telegram Польські війська ППО були приведені у стан бойової готовності.

Українська сторона інформувала польську армію про небезпеку, що виходить від балістичної ракети середнього радіуса дії “Орєшнік”. Київ передавав Варшаві відповідну інформацію і під час нальоту в ніч на 9 січня, пише RMF24.

Вказується, що ракети знаходилися під наглядом польських систем спостереження за повітряним простором. Через нічний напад польське Оперативне командування Збройних Сил перевело у стан готовності наземні комплекси протиповітряної оборони, у тому числі одну батарею Patriot та декілька голландських комплексів біля Жешува.

Тієї ночі по Львову росіяни завдали удару балістичною ракетою середнього радіуса дії, яку вони називають “Орєшнік”. Інформувалося, що вона пересувалася зі швидкістю 13 тисяч км/год. Президент Володимир Зеленський підтверджував, що по Україні було завдано удару саме “Орєшніком”.

В цілому тієї ночі у повітряному просторі України було зафіксовано 36 ракет та 242 БпЛА різного типу. У результаті нальоту у Києві загинуло четверо людей, ще 25 отримали поранення. 

Росіяни стверджували, нібито це була відплата за атаку по валдайському будинку Путіна. Однак, як повідомляли українські чиновники та західні розвідувальні служби, ніякого нападу на резиденцію не було. Україна ж ініціює негайне засідання Ради безпеки ООН через атаку “Орєшніком”.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *