Україна в ОБСЄ: потрібна реальна підтримка у відповідь на енергетичний терор Росії

Україна в ОБСЄ звернулась із закликом відреагувати на енергетичний терор РФ дієвою підтримкою 29.01.2026 14:53 Укрінформ РФ не припиняє свій енергоцид проти України, навмисно та систематично завдаючи ударів по енергетичній системі, важливій інфраструктурі та житлових кварталах, і на це світова спільнота має відповісти відчутною допомогою Україні.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Юрій Вітренко під час чергового засідання Форуму з безпекового співробітництва ОБСЄ, передає кореспондент Укрінформу.

"Протягом минулого тижня Росія продовжувала свою терористичну кампанію проти цивільних осіб та ключової інфраструктури України, вкотре демонструючи відкриту неповагу до Статуту ООН, міжнародного гуманітарного права та зобов’язань в рамках ОБСЄ. Ця модель є чіткою та послідовною: головними цілями Росії залишаються енергетична система України, важлива інфраструктура та житлові масиви", – сказав він.

Представник України повідомив, що лише за цей тиждень Росія використала проти України понад 1 700 ударних дронів, більше ніж 1 380 керованих авіабомб і 69 ракет різних видів.

"Кожен масований напад за своїм змістом може спричинити нищівні наслідки, оскільки він спрямований на перевантаження системи протиповітряної оборони, збільшення руйнувань і нав’язування страху та мук цивільному населенню. Це не "супутня шкода" – це метод ведення війни, спрямований на ослаблення стійкості суспільства та базових умов існування", – підкреслив Вітренко.

При цьому цей енергоцид з боку РФ має спланований характер.

"Енергетична війна Росії, енергоцид, має постійний, виснажливий та накопичувальний характер. Відновлення енергосистеми фактично перетворилося на операцію, яка триває постійно – і це стосується не тільки Києва, а й Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, Чернігова, Сум та інших регіонів – фактично всіх територій, де ситуація є найбільш напруженою. Звісно, тиск на Київ сьогодні є одним з найбільших", – додав український дипломат.

Вітренко також підкреслив, що Україна продовжує взаємодіяти з партнерами задля припинення кровопролиття та відновлення справедливого і тривалого миру.

"Україна не бажає війни – ми хочемо миру. Однак щоденні удари Росії по нашій енергетичній системі та цивільній інфраструктурі чітко демонструють, що Москва не обрала істинний шлях до миру; натомість вона намагається нав’язати свої цілі шляхом подальшого використання сили та залякування. Наша відповідь має бути такою ж чіткою: непохитна солідарність з Україною, конкретна підтримка та непохитна відданість принципам Гельсінського заключного акта", – наголосив він.

Як передавав Укрінформ, у Києві функціонують 1344 пункти незламності. А щоб подолати надзвичайну ситуацію в енергетиці, залучаються працівники ДСНС з інших областей України.

Фото: МЗС

Енергетика ОБСЄ Росія Війна з Росією

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *