
Громадяни та компанії Естонії зібрали кошти на генератори для України / Depositphotos
Естонські жителі, підприємства та суспільні об’єднання акумулювали більше 400 тисяч євро на забезпечення енергосистеми України. Приблизно половину цієї суми використано на придбання електрогенераторів.
Як повідомляє Delo.ua, про це повідомив очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна під час спільної пресконференції з керівником МЗС України Андрієм Сибігою в Києві
Відмінність цієї підтримки полягає в тому, що ресурси було зібрано не з державної казни, а напряму мешканцями, приватними фірмами та громадськими організаціями Естонії.
“Ми надаємо свіжий пакет енергетичного сприяння. Він дуже дієвий і надходить не від уряду, а від естонської спільноти, недержавних об’єднань, бізнесів. Мова йде про генератори та практичну підтримку. Вона може бути не такою великою, як вам потрібно, але, як невелика нація, ми віддаємо все”, – зауважив Цахкна.
Загальна сума внесків склала 408 тисяч євро. З цієї кількості 200 тисяч євро було вкладено в закупівлю генераторів, які посприяють підтримці важливої інфраструктури України в умовах енергетичного терору.
Залишок коштів буде використано для інших видів практичної допомоги, потрібної для стабілізації енергомереж.
Зимова допомога Україні
Нагадаємо, Київ отримав від Польщі 130 генераторів різної потужності, що допоможуть стабілізувати функціонування важливих об’єктів і соціальних установ під час енергетичної скрути.
Раніше чеські волонтери зібрали 100 млн крон на електрогенератори та інше необхідне обладнання для України, яка потерпає від вимкнень тепла та електроенергії.
Також Естонія через недержавні організації виділяє близько 400 тисяч євро на підтримку українців, які взимку лишаються без електроенергії та обігріву. Кошти скерують на роботу пересувних кризових центрів і точок евакуації.
Найближчими днями до України надійдуть чергові партії гуманітарної та енергетичної допомоги від Азербайджану, Словаччини та Чехії.
