
© EPA-EFE/TOMS KALNINS
Варшава офіційно висунула Пентагону пропозицію про створення нової стаціонарної бази для американських сил у Польщі. Про це заявив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш через соціальну мережу Х.
За його словами, участь Сполучених Штатів у гарантуванні безпеки Польщі не слабшає, а навпаки, може зрости.
“Я передав міністру війни США, Піту Гегсету, офіційну пропозицію стосовно заснування нової постійної бази американських військ на території Польщі. Безпечна Польща — це потужна армія, сильне суспільство, а також міцні союзи”, — зазначив Владислав Косіняк-Камиш.
Нагадаємо, 14 травня польські військові отримали повідомлення про скасування Пентагоном передислокації до Польщі 4 тисяч американських військовослужбовців.
Це стало несподіванкою як для Варшави, так і для американських оборонних посадовців, як раніше повідомляло видання POLITICO.
Пізніше віцепрезидент Сполучених Штатів, Джей Ді Венс, на пресконференції у вівторок запевнив, що передислокація не була скасована остаточно, а лише відтермінована. Він зробив цю заяву після критики з боку представників Республіканської партії у Конгресі.
