
© Mindaugas Sinkevičius / Facebook Литва призначає нового очільника уряду на тлі загроз безпеці.
Голову уряду Литви Інґу Рюґінене незабаром змінить лідер правлячої Соціал-демократичної партії Міндаугас Сінкявічюс. Цю інформацію політик оприлюднив у вівторок на своїй сторінці у Facebook.
«Підтверджую свою готовність взяти на себе відповідальність за формування нового уряду та обійняти посаду прем’єр-міністра», — написав 41-річний Сінкявічюс.
Його заява прозвучала на тлі значного переформатування правлячої коаліції в Литві.
На початку серпня соціал-демократи ухвалили рішення виключити з коаліції популістську партію «Світанок Нямунаса», яку очолює Ремігіюс Жемайтіс. У грудні минулого року суд визнав його винним у розпалюванні антисемітської ворожнечі.
Тепер Соціал-демократична партія разом із Союзом селян і «Зелених» Литви має намір створити нову коаліцію з партією «Союз демократів “За Литву”».
Передбачається, що три політичні сили підпишуть коаліційну угоду та представлять оновлений склад уряду вже у четвер.
Сінкявічюс повідомив журналістам, що чинна прем’єр-міністерка Інґа Рюґінене залишатиметься «важливим членом команди».
Нова коаліція формується в умовах зростаючої напруги у сфері безпеки. В останні місяці Литва неодноразово фіксувала проникнення безпілотників у свій повітряний простір.
Після того, як минулого місяця один із дронів пролетів над Вільнюсом, влада тимчасово закрила столичний аеропорт і закликала мешканців шукати притулку.
Коментуючи пріоритети майбутнього уряду, Сінкявічюс підкреслив необхідність зміцнення обороноздатності країни.
«Зовнішньополітичний курс Литви має бути активним, послідовним та орієнтованим на результат», — заявив він.
