
Усі мобільні телефони росіян поставлять на державний облік / Depositphotos
У Росії прийняли закон, що відкриває шлях до створення реєстру унікальних ідентифікаційних номерів мобільних пристроїв (IMEI). Цей код, який присвоюється виробником, використовується для розпізнавання смартфонів, планшетів, USB-модемів, смарт-годинників та інших гаджетів. Внаслідок цього буде сформована державна база, яка міститиме інформацію про дозволені та заборонені для експлуатації пристрої.
Як зазначає Delo.ua, про це інформує The Moscow Times.
Повідомляється, що внесення даних до цієї системи буде можливим для телекомунікаційних операторів та відповідних державних установ.
Операторів зобов’яжуть фіксувати у базі прив’язку IMEI до певного номера SIM-картки, що дозволить відстежувати, який пристрій використовується з конкретним номером.
Уряд РФ аргументував необхідність створення єдиної бази IMEI можливістю ідентифікувати випадки використання SIM-карток у безпілотних літальних апаратах.
У Мінцифри РФ заявили, що не планують запроваджувати плату за обов’язкову реєстрацію смартфонів у базі IMEI, проте додаткові витрати можуть лягти на кінцевих споживачів пристроїв.
Нагадаємо, безпрецедентне посилення інтернет-цензури в Росії змусило громадян шукати шляхи адаптації: використовувати два телефони, комбінувати VPN-сервіси та розділяти робочі та особисті додатки.
Також у Росії анонсували запуск загальнодоступної мережі мобільного зв’язку 5G вже влітку, проте це планується здійснити на “нестандартних” частотах, які не підтримуються багатьма пристроями російських користувачів.
