Рішення Навроцького викликає задоволення у Путіна і здивування у союзників – Туск

Рішення Навроцького тішить Путіна і шокує союзників – Туск 20.06.2026 08:05 Укрінформ Відкликання ордену Білого Орла у глави Української держави Володимира Зеленського, здійснене президентом Польщі Каролем Навроцьким, грає на руку Москві та викликає здивування у союзників.

Про це в мережі X повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, який підкреслив, що лінія фронту проходить зовсім в іншому місці.

«Суперечка між Польщею та Україною тішить Путіна та приголомшує наших партнерів. Завдання президентів Зеленського та Навроцького полягає у зменшенні напруги, а не у її розпалюванні. Лінія фронту розташована в іншому місці», – акцентував він.

На рішення Навроцького, яке було оголошено в п’ятницю ввечері, відгукнулися й інші польські посадовці. Зокрема, ліберально-ліві політики звертали увагу на негативні наслідки такого кроку, вигідного для Росії, тоді як опозиційні правоконсервативні та націоналістично налаштовані політики переважно підтримали дію президента РП.

Зокрема, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський із саркастичним зауваженням «Є підтримка, президенте Навроцький» опублікував допис із соціальної мережі секретаря Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва, де той позитивно відгукується про позбавлення Зеленського нагороди. Схожі повідомлення зробили багато членів польського уряду, зокрема голова МВС Марцін Кєрвінський та представник уряду Адам Шлапка, який написав: «Перші привітання надходять до канцелярії президента Навроцького. Саме цього прагне Кремль».

Зі свого боку, віцеспікер Сейму Шимон Головня в мережі X написав, що це рішення Навроцького найбільше порадує німців, а Зеленський може не з’явитися на Міжнародній конференції з відновлення України, запланованій на 25-26 червня у Гданську.

«Внаслідок останньої ескалації у польсько-українських відносинах німці отримають ще більше контрактів на відбудову України. Незабаром ми, ймовірно, побачимо, чи не виникнуть раптом у президента Зеленського, який мав приїхати до Гданська, якісь непередбачувані обставини. Настрої серед представників бізнесу та парламентаріїв (конференцію супроводжуватиме парламентський саміт) навряд чи сприятимуть плануванню співпраці та спільному погляду в майбутнє», – написав Головня.

Кандидат на посаду прем’єр-міністра Польщі від опозиційної партії “Право і справедливість” (PiS) Пшемислав Чарнек у мережі X висловив подяку Навроцькому за це рішення. Один із лідерів націоналістичної “Конфедерації” Cлавомір Ментцен написав, що Навроцький зрештою забрав орден Білого Орла у Зеленського, зауваживши, що це зроблено дещо запізно.

Інститут національної пам’яті Польщі в соціальній мережі X повідомив, що з наступного тижня він розпочне публікацію серії матеріалів під назвою “Український націоналізм: між ідеологією та злочином”.

Як інформував Укрінформ, Навроцький прийняв рішення позбавити Президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла.

Після цього міністр закордонних справ України Андрій Сибіга вирішив повернути Командорський хрест із зіркою Ордена “За заслуги перед Польщею”, наданий йому у жовтні 2022 року.

Керівник Офісу Президента Кирило Буданов також заявив, що відмовляється від Золотого офіцерського хреста ордена “За заслуги перед Польщею”, яким його нагородив минулого року Президент Польщі.

17 травня Зеленський присвоїв почесне найменування “імені Героїв УПА” Окремому центру спеціальних операцій “Північ” Сил спеціальних операцій Збройних сил України. МЗС Польщі засудило такий крок.

Водночас в МЗС України зазначили, що історія польського та українського народів містить як славетні, так і трагічні сторінки, але вшанування героїв УПА не мало антипольського підтексту.

Орден Білого Орла є найстарішою та найвищою державною відзнакою Республіки Польща. Зеленський був удостоєний цієї нагороди у квітні 2023 року за внесок у поглиблення польсько-українських відносин та захист прав людини.

Фото: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Польща Путін Туск Зеленський Навроцький

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *