“Місця мільярдерам немає”: надувними крабами закидали яхту посла США у Венеції (відео)

Кілька сотень осіб у Венеції висловили своє невдоволення прибуттям посла Сполучених Штатів Америки в Італії Тіллмана Феррітти на борту його розкішної яхти. Акції протесту були настільки гарячими, що для забезпечення безпеки мільярдера були викликані правоохоронці.

Мешканці Венеції протестували не лише проти особи Тіллмана Феррітти та його величезного судна, але й проти посилених заходів безпеки, запроваджених місцевою владою напередодні одного з найважливіших венеціанських фестивалів. За повідомленнями Reuters, вони кидали в бік поліції надувні іграшки, зокрема крабів.

У Венеції відбулися протести проти соратника Дональда Трампа

Тіллман Феррітта, американський мільярдер та бізнесмен, призначений президентом США Дональдом Трампом, здійснює подорож італійським узбережжям на своїй 117-метровій яхті Boardwalk. Цей візит є частиною “Прибережного дипломатичного туру на честь 250-річчя незалежності США”.

Проте, близько 300 осіб зібралися на протестну акцію та провели марш, несучи плакати з вимогами: “Феррітта, йди!”, “Зробіть Америку невидимою”, “Не використовуйте Венецію” та “Мільярдерам тут не місце”.

Відео дня

Вони наблизилися до району Ріва-деї-Сетте-Мартірі, що розташований приблизно за кілометр від площі Святого Марка, де пришвартувалося судно.

Влада посилила заходи безпеки, побоюючись можливих демонстрацій, які мали співпасти зі святом Відкуплення.

Це давнє свято, присвячене завершенню епідемії чуми, щороку у суботу приваблює тисячі мешканців та гостей до лагуни, де відбуваються феєрверки та релігійні обряди.

Мешканці Венеції давно висловлюють своє незадоволення наслідками надмірного туризму, а також тим, що місто дедалі частіше стає місцем проведення гучних заходів, як, наприклад, весілля засновника Amazon Джеффа Безоса та журналістки Лорен Санчес, заплановане на червень 2025 року.

Організатори протесту, серед яких були представники соціального центру “Моріон”, заявили, що вважають Феррітту символом політики Трампа, яка, на їхню думку, розпалює конфлікти, підтримує військові дії Ізраїлю в Газі та сприяє зростанню глобальної економічної нестабільності та інфляції.

Італійський політичний альянс “Зелені та ліві” (AVS) звинуватив уряд у відволіканні сотень поліцейських від виконання своїх прямих обов’язків з охорони громадського порядку, перетворивши їх на “тілоохоронців” Феррітти під час його турне Італією.

Протести у Венеції

Серія публічних розбіжностей між Трампом та прем’єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні, зокрема, коли вона рішуче спростувала його твердження про нібито “благання” з її боку про спільне фотографування на нещодавньому саміті “Великої сімки”, загострила й без того напружені відносини між країнами.

Феррітта спростував припущення про напруженість, зазначивши, що між Трампом і Мелоні існували міцні особисті стосунки.

Мільярдер Тілман Феррітта — що відомо

Феррітта, маючи сицилійське коріння, народився в Техасі. Його батько володів рестораном морепродуктів, де він у юності підробляв, чистячи креветки. З травня 2025 року він обіймає посаду посла США в Італії та Сан-Марино. Він є власником розважальної компанії Landry’s та баскетбольного клубу НБА “Х’юстон Рокетс”.

Тілман Феррітта — близький друг Трампа

Станом на травень 2025 року його статки оцінювалися в 10,7 мільярда доларів, що ставить його на 248-му позицію у списку Forbes 400. Він володіє мережею ресторанів Landry’s та розвиває готельний бізнес. Йому також належать казино-готель Golden Nugget та компанія з виробництва морепродуктів Bubba Gump. Під час виборів він підтримував як демократів, так і республіканців, зокрема Білла Клінтона та родину Бушів, а пізніше став спонсором Дональда Трампа, який називав мільярдера своїм “братом-близнюком”.

Варто зазначити, що російські суперяхти, пов’язані з найближчим оточенням Володимира Путіна та низкою найбагатших російських бізнесменів, цього літа зосередилися біля турецького курорту Бодрум. У цьому ж районі було помічено яхту Victoria, якою, за даними ЗМІ, користується родина президента РФ.

Раніше видання “Фокус” повідомляло, що яхту Володимира Путіна “Graceful” було переміщено з Балтійського моря до військової бази Північного флоту в Североморську. За інформацією ЗМІ, судно супроводжували російські військові кораблі.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *