Україна здатна виробити систем великої дальності на 35 мільярдів доларів у 2026 році.

Головною зброєю у 2026 році залишаться дрони. Фото: Getty Images

Потенціал далекобійного сектора у 2026 році може досягти приблизно $35 млрд. Разом з тим, протидія дронам у 2026-му стане необхідним елементом захисту інфраструктури та передової — з наголосом на розробку перехоплювачів, сенсорних систем і комунікації, а також оперативне пристосування до тактики супротивника.

Про це Delo.ua повідомив виконавчий директор Української асоціації зброярів Ігор Федірко.

Федірко відзначає, що ключовою зброєю у 2026 році як і раніше будуть дрони, проте потреби стануть суворішими і більш технологічними. 

“Вимога зміниться від обсягу до живучості: охорона каналів, швидкі ітерації оновлення під РЕБ, нові частотні параметри, інтеграція з розвідкою і наведенням”, — говорить Ігор Федірко. 

Він додає, що так званий Deep strike, а саме далекосяжні безпілотники, залишиться як важливий пункт, тому що це безпосередній інструмент тиску на тилову логістику супротивника і його виробничі потужності. 

“Специфічна переміна 2026 року — оптоволоконні FPV. Це знижує результативність звичного глушіння радіоканалу і збільшує зацікавленість у детекції, кінетичному враженні, близькому перехопленні, інженерних перешкодах і швидкому пристосуванні контрзасобів під певні напрямки”, — акцентує Федірко. 

Згідно з його словами, в цілому у 2025 році Міноборони в рамках ініціативи Weapons of Victory уклало багаторічні договори з 12 українськими виробниками майже на 130 млрд грн.

Слід зазначити, більше 60% озброєння для ЗСУ зараз виготовляють в Україні.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *