
Зеленський зустрівся з Тихановською у Вільнюсі Фото, відео 26.01.2026 10:03 Укрінформ У литовській столиці пройшла перша двостороння розмова Президента України Володимира Зеленського з очільницею білоруської опозиції Світланою Тихановською.
Як передає Укрінформ, про це Тихановська сповістила у мережі Х.
«Від імені білорусів я виразила абсолютну солідарність з українським народом, котрий змагається за волю, та глибоку пошану до виняткового керівництва Президента Зеленського», – написала Тихановська.
In Vilnius, I held my first bilateral meeting with 🇺🇦 President @ZelenskyyUa. On behalf of Belarusians, I expressed full solidarity with the Ukrainian people fighting for freedom and deep respect for President Zelenskyy’s exceptional leadership.
I thanked him for his powerful… pic.twitter.com/VZqWkWOGfR
— Sviatlana Tsikhanouskaya (@Tsihanouskaya) January 25, 2026
Вона повідомила, що під час розмови сторони обговорили білорусів, що підтримують Україну, добровольців, активістів та партизанів, ув’язнених за солідарність, а також становище з білоруськими добровольцями, котрі знаходяться у полоні, та білорусів, які проживають в Україні.
«Я подякувала Президенту Зеленському та його команді за те, що прийняли останню групу визволених білоруських політичних в’язнів», – написала Тихановська.
Під час зустрічі, за словами лідерки білоруської опозиції, обговорювалися подальші кроки стосовно звільнень, санкцій, відповідальності самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка і його поплічників, а також загальна стратегія з європейськими, американськими та іншими демократичними союзниками.
Вона виразила вдячність Зеленському за його «сильні слова» під час вшанування пам’яті учасників Січневого повстання 1863 року, за беззастережну підтримку демократичної Білорусі з боку України та за проведення межі між білоруським народом і режимом Лукашенка.
Окрім того, Тихановська висловила прагнення посилити співпрацю з Україною, запевнивши про нерозривний зв’язок майбутнього вільної України та вільної Білорусі.
Як повідомляв Укрінформ, раніше у січні очільниця білоруської опозиції Світлана Тихановська проінформувала литовських парламентарів про своє рішення перебратися до Польщі.
Литва Зеленський Тихановська
