
Фон дер Ляєн закликала Європу до змін і розробки нової стратегії безпеки 14.02.2026 13:19 Укрінформ У нинішньому світопорядку кожна європейська політика потребує врахування безпеки, а український девіз «змінись або зникни» має слугувати взірцем.
Про це повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на Мюнхенській конференції з питань безпеки в суботу, інформує Укрінформ.
Європі необхідна «оновлена Європейська стратегія безпеки», заявила фон дер Ляєн, наполягаючи на невідкладному перегляді того, як Європа застосовує свій політичний інструментарій, в тому числі торгівлю, фінанси, стандарти, дані, критичну інфраструктуру, технологічні платформи та інформацію.
«По суті, кожна наша політика вимагає чіткої безпекової складової в цьому новому світовому ладі. Ми в Європі повинні бути готовими та мати бажання рішуче і активно використовувати свою міць для охорони наших інтересів безпеки. Для цього нам потрібна нова доктрина – з простою метою: щоб Європа могла боронити власну територію, економіку, демократію та уклад життя в будь-який момент. Адже це, в кінцевому підсумку, і є справжній зміст незалежності», – зазначила фон дер Ляєн.
Обмірковуючи, як це можливо реалізувати, вона зауважила, що Європа повинна брати до уваги приклад України.
«Україна продемонструвала, що сила і стримування, а зрештою і виживання, залежать від промислового потенціалу. Виробництво, розширення масштабів і підтримка зусиль з плином часу. Як мовиться в Україні, ти змінюєшся або зникаєш. Ми теж повинні прийняти цю мантру», – додала фон дер Ляєн.
Вона закликала ліквідувати «міцну стіну» між цивільним та оборонним секторами. «Європа є потужним лідером у виробництві автомобілів, авіакосмічній сфері та важкому машинобудуванні. Нам слід розглядати ці галузі не лише як суто комерційні, а як фундамент оборонного ланцюжка створення вартості», – заявила вона, підкресливши, що європейські лідери оборонних технологій повинні отримувати додаткові стимули.
«Це особливо стосується секторів технологій подвійного призначення – штучного інтелекту, кібербезпеки, дронів і космосу. Їхній шлях до ринку повинен бути прискореним», – вважає фон дер Ляєн. Вона підкреслила, що це ще один урок, засвоєний Україною на полі бою.
«Саме тому новостворений Офіс оборонних інновацій ЄС у Києві поєднує європейський масштаб з українською швидкістю та винахідливістю. Завдяки такому підходу ми можемо оперативно усунути недоліки в наших можливостях», – зауважила вона, додавши, що дрони є найбільш очевидним прикладом, оскільки вони завдають близько 80% втрат на полі бою з обох боків в Україні.
Ще одним прикладом є командування та управління, оскільки нові технології, такі як штучний інтелект і програмне забезпечення, можуть допомогти узгодити сумісність між державами-членами, НАТО та ЄС, зазначила вона.
Фон дер Ляєн підсумувала, що мир ніколи не потрібно сприймати як даність.
Як повідомляв Укрінформ, очільник німецького уряду Фрідріх Мерц наголосив, що Європа має покінчити з безмежним розростанням бюрократії та регулювання, щоб реалізувати свій політичний, економічний та оборонний потенціал.
Європа Мюнхенська конференція Фон дер Ляєн Війна з Росією
