
Відвідувачі шоковані відеозаписами, де діти наносять фарбу на двох поні. Вони вважають такі дії неприйнятними.
Інцидент стався в одному з заміських клубів Полтавської області. Фотографії з тваринами розмістив користувач Threads.
“Balka Eco Club” неподалік Полтави дозволив дітям розмальовувати поні фарбами, а потім діти цілим табуном ганяли тварин по території. Замість того, щоб навчати дітей шанобливому ставленню до тварин, їм продемонстрували, що над ними можна знущатися заради розваги. Це не мило і не весело — це неприпустиме ставлення до живих істот, яке не повинно залишитися безкарним”, — висловив обурення автор допису під ніком noema.hey.

У коментарях під публікацією на цю ситуацію відгукнулася благодійна організація із захисту тварин UAnimals, підкресливши неприпустимість такого.
Відео дня

“Експлуатація тварин — це жорстокість і страждання, і страшно бачити, як дітей навчають такого ставлення до них. Відповідальність за таку поведінку лежить передусім на дорослих”, — зазначено в коментарі.
Зоозахисники пообіцяли передати всю інформацію юристам, адже, як наголошують активісти, таке ставлення до тварин не може бути нормою чи частиною розваг:
“Експлуатація — це насильство без винятків”.
Під дописом розгорнулася гаряча дискусія, в якій читачі засуджували події.

Що кажуть організатори заходу
Невдовзі до дискусії долучився, судячи з усього, хтось із персоналу комплексу. Користувач під ніком m.bashun стверджує, що всі звинувачення на адресу організаторів події є безпідставними.
“Розумію, що збоку це могло виглядати незвично. Але перш ніж звинувачувати когось у негуманному поводженні з тваринами, варто хоча б розібратися в ситуації”, — зазначає авторка.
За її словами, це був дитячий конкурс, під час якого поні розфарбовували спеціальними безпечними фарбами.
“Після завершення заходу діти самі з задоволенням допомогли змити фарбу. На цьому історія й закінчилася”, — йдеться в коментарі.


Також вона акцентує увагу на тому, що “поні на відео спокійні, розслаблені, без ознак страху чи дискомфорту”.
“Якщо хтось справді турбується про наших тварин, а не просто шукає привід для гучних публікацій, запрошуємо на стайню. Приїжджайте й подивіться на власні очі, в яких умовах живуть наші поні, як про них дбають і скільки любові та праці вкладається в їхній догляд щодня”, — додала авторка.
Вона закликала приділяти більше часу перевірці інформації:
“Найприкріше, що для багатьох сьогодні набагато простіше розпалити хвилю обурення, ніж перевірити факти. Саме така токсичність і звичка засуджувати, не розуміючи суті, руйнують здорове суспільство набагато більше, ніж дитячий малюнок безпечною фарбою на поні”.
Нагадаємо, що в Індії фермер перетворив собаку на “тигра”.
Також повідомлялося, що в зоопарку розфарбували осла під дику тварину і наразилися на критику.
