“>

Фото: МЗС України
Голова українського зовнішньополітичного відомства Андрій Сибіга закликав світову спільноту вимагати від кремлівського керівництва припинення нападок на свободу мореплавства в акваторії Чорного моря. Він попередив, що подальше загострення ситуації призведе до різкого стрибка вартості продуктів харчування, що негативно позначиться на найбільш вразливих верствах населення, особливо в країнах Африки, Азії, Близького Сходу та Латинської Америки.
"Посилення російського терору проти комерційних суден, що перевозять вантажі в Чорному морі, створює серйозний ризик для світової продовольчої стабільності. Якщо Москва не припинить свої бомбардування, різке підвищення цін на їжу вдарить по найменш захищених верствах населення, зокрема в Африці, Азії, на Близькому Сході та в Латинській Америці", – цитує пресслужба МЗС слова Сибіги, сказані в п’ятницю в ефірі Телеграму.
Керівник зовнішньополітичного відомства підкреслив, що "необхідна глобальна солідарність і рішучі виступи країн з зазначених регіонів, аби звернутися до Путіна та наполягти на негайному припиненні атак, спрямованих проти свободи навігації в Чорному морі".
Сибіга провів паралель між діями Росії та Ірану в Ормузькій протоці: "Російська Федерація вчиняє з Чорноморським басейном та продовольчою безпекою те, що Ісламська Республіка зробила з Ормузькою протокою та енергетичною безпекою. Не мовчіть! Вживайте заходів зараз, аби покласти край російському терору, перетворенню харчових продуктів на зброю та використанню голоду як засобу ведення війни".
