Світова премʼєра «Демонів» на кінофесті в Локарно: остання робота Руслани Писанки

На LXXIX кінофестивалі в Локарно відбулася світова прем’єра українсько-польської стрічки "Демони" режисерки Наталки Ворожбит, в якому свою останню роль зіграла Руслана Писанка.

Як інформує Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Національна спілка кінематографістів України.

Стрічка голосно заявила про себе в офіційній конкурсній програмі Concorso Cineasti del Presente, де змагаються найсильніші роботи з усього світу.

Цей успіх став можливим завдяки програмі proMOTION 2026 від Ukrainian Institute – Український інститут та фонду Eurimages, яка допомагає нашому кіно звучати на міжнародній арені.

"Демони" – це друга повнометражна картина режисерки після її тріумфальних "Поганих доріг".

Цього разу глядач опиняється на Полтавщині у 1990-і роки. Історія про харизматичну Ніну, яка прихищає росіянина-волоцюгу, розгортається у містичному краї, де відьми викривають справжню сутність людей. Це глибока, тонка та пророча притча.

“Для всієї нашої кіноспільноти цей фільм має особливе, щемливе значення. Роль Ніни стала останньою великою кінороботою нашої незабутньої Руслани Писанки”, – зауважили у НСКУ.

В український прокат стрічка вийде 18 березня 2027 року.

Драма про ксенофобію «Тобі тут не місце» взяла головний приз кінофестивалю в Локарно

Festival del film Locarno тривав з 5 по 15 серпня. Це один із найстаріших і найпрестижніших кінофестивалів світу, головний конкурс якого традиційно представляє найяскравіші авторські кінороботи з різних країн.

Як повідомляв Укрінформ, українська акторка і телеведуча Руслана Писанка померла у Німеччині 19 липня 2022 року.

Фото: Національна спілка кінематографістів України, Facebook

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *