11 Липня 2026
Євгеній Леоновець, український кінорежисер, здобув першість на міжнародному фестивалі короткометражок Calella Shorts Film Fest 2026, що проходив в Іспанії. Його психологічна стрічка з елементами містики «Інтроверсія: Хто я?» (Introversion: Who I Am?) принесла творцю нагороду у категорії «Найкращий режисерський дебют».
Цю новину портал «Нове українське кіно» отримав із публікації «Детектор медіа». Короткометражна ігрова стрічка була створена за мізерний бюджет у 120 доларів. Знімальний процес відбувався в обмеженому просторі типової квартири, з мінімальним обладнанням, без зовнішньої допомоги та під час частих вимкнень електроенергії, — зазначається у звіті.
Незважаючи на ці умови, «Інтроверсія: Хто я?» Євгенія Леоновця вже отримала визнання не тільки в Іспанії, але й у Сполучених Штатах Америки.
Як мінімальний бюджет став перевагою фільму «Інтроверсія: Хто я?»
За словами Євгенія Леоновця, обмеженість фінансових ресурсів не стала перешкодою, а навпаки, стимулювала творчий підхід. Такий підхід також став складовою авторської концепції, що посилює атмосферу психологічної замкнутості, внутрішніх суперечностей та пошуку індивідом власної сутності у сучасному світі.
«Коли бракує коштів на розкішні декорації чи велику знімальну групу, ви концентруєтеся на головному: акторській грі, роботі зі світлом, змісті та атмосфері. Перемога на фестивалі в Іспанії демонструє, що для європейської публіки та міжнародного журі важливішими є новаторська ідея, сміливість та щирість творця, аніж цифри у бюджеті проекту», — підкреслив Євгеній Леоновець.
До тріумфу в Іспанії, українська стрічка «Інтроверсія: Хто я?» вже мала успіх на фестивалях. Зокрема, вона отримала почесну відзнаку Honorable Mention на Urbanite Arts & Film Festival у США.
«Інтроверсія: Хто я?»: трейлер
Про що психологічна стрічка «Інтроверсія: Хто я?»
За сюжетом, протагоніст переживає глибокі сумніви та відчуває соціальну відстороненість. Оточення сприймало його як інтроверта, людину з соціальними фобіями, соціопата, меланхоліка. Після втрати роботи та через події, що відбуваються навколо, його внутрішній стан остаточно руйнується. У пошуках відповідей він звертається до своєї глибинної сутності, аби розібратися у власних питаннях і зрозуміти своє справжнє “я”. Межа між реальністю та вигадкою стирається, розкриваючи глибокий внутрішній конфлікт.
Євгеній Леоновець виступив режисером, автором сценарію, оператором, монтажером, звукорежисером, композитором та виконавцем головної ролі. Виробництвом стрічки займалося незалежне творче об’єднання LPO+ Limit Budget Production.
Навігація записівНовий фільм української кінокомпанії ForeFilms увійшов до конкурсної програми 83-го Венеційського міжнародного кінофестивалюЗа мотивами роману «Місто» Валер’яна Підмогильного готують кіноекранізаціюСКОРО В КІНО
Дисидент

З 3 вересня 2026
Танці зі штангою

З 22 жовтня 2026
Родичі

З 17 вересня 2026
Голос серця

З 10 вересня 2026
Потяг “Червона рута”

З 20 серпня 2026
Брудний Ангел

З 15 жовтня 2026
Добре, що мама не знає

З 29 жовтня 2026
Готель “Соколине сяйво”

З 24 серпня 2026
Довженко. Перший погляд

З 1 жовтня 2026
