
Фонд гарантування отримав понад 130 млн грн за місяць / Depositphotos
У квітні 2026 року банки, які перебувають у процесі розформування під керівництвом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, отримали 131,9 мільйона гривень. Левова частка цих коштів надійшла від реалізації активів збанкрутілих фінансових установ.
Цю інформацію поширює Delo.ua, посилаючись на офіційне повідомлення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Від продажу активів банківські установи здобули 97,9 мільйона гривень. Ще 22,4 мільйона гривень були зараховані як погашення позик, 6,6 мільйона гривень – від отриманих дивідендів за цінними паперами, 2,3 мільйона гривень – від здачі майна в оренду, а додаткові 2,7 мільйона гривень надійшли з інших джерел.
Найбільші фінансові надходження станом на 1 травня було зафіксовано у трьох кредитних організаціях: Промінвестбанк — 65,7 мільйона гривень, Комінвестбанк — 33,1 мільйона гривень та МР БАНК— 17 мільйонів гривень.
Загальна сума надходжень до банків, які ліквідуються фондом, з початку 2026 року перевищила 1,3 мільярда гривень.
У Фонді нагадали, що кошти, отримані від управління та продажу активів банків, що припинили своє існування, використовуються для врегулювання претензій кредиторів відповідно до встановлених законодавчих норм.
Варто додати, що у квітні 2026 року загальний обсяг задоволених вимог кредиторів банків, які ліквідуються ФГВФО, склав 125,5 мільйона гривень. Переважну більшість цих коштів — понад 88,4 мільйона гривень — отримали компанії та фірми, які є кредиторами 7-ї черги.
