Україна виступила з пропозицією спільно з Хорватією розпорядитися коштами, отриманими від реалізації яхти Медведчука.

Яхта Віктора Медведчука Royal Romance / АРМА

Україна висунула пропозицію Хорватії щодо укладення угоди, за якою після реалізації яхти Віктора Медведчука Royal Romance отримані кошти будуть розподілені між країнами. Судно було конфісковано ще у 2022 році, однак процес продажу затягується через дії адвокатів колишнього народного депутата.

Як зазначає видання Delo.ua, цю інформацію Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) надало “Суспільному”.

Журналісти звернулися до АРМА з питанням про причини пошуку міжнародного аукціонного дому для продажу Royal Romance у 2024 році. Відповідь відомства свідчить, що уряд надав дозвіл на пошук лише в лютому 2024 року — за кілька місяців до закінчення терміну арешту яхти.

У квітні 2024 року переможцем конкурсу став нідерландський аукціонний дім Troostwijk Auctions, а друге місце зайняла американська компанія Boathouse Auctions. Проте, вже за тиждень після конкурсу Troostwijk Auctions відмовився від участі. В АРМА пояснюють це тиском з боку адвокатів Медведчука.

Згодом Boathouse Auctions також відмовився від участі, “посилаючись на ті ж юридичні перешкоди з боку представників компанії колишнього власника, що й перший переможець конкурсу, — що створило неприйнятні для компанії репутаційні та судові ризики”.

Способи реалізації яхти

У своїй відповіді на запит “Суспільного” АРМА зазначило, що найбільш ефективним способом продажу яхти є механізм розподілу коштів між державами (Asset Sharing Agreement). Наразі в Хорватії триває розробка проекту угоди про розподіл активів.

Відомство також повідомило, що не несе витрат на утримання, охорону чи страхування яхти — ці витрати можуть сягати 15-20 мільйонів доларів щорічно. Як інформувала “Українська правда”, витрати на утримання судна, ймовірно, продовжує покривати Медведчук або пов’язані з ним особи.

Раніше повідомлялося, що АРМА перейшло до етапу практичної підготовки до реалізації арештованої яхти Royal Romance, що належить підозрюваному у державній зраді колишньому народному депутату Віктору Медведчуку.

Арештовану яхту Медведчука у Хорватії не вдається продати

У березні 2024 року АРМА ініціювало процес продажу заарештованої яхти Медведчука Royal Romance. Це перший випадок в історії АРМА та загалом в Україні, коли арештований актив продається за кордоном.

Арешт відбувся у Хорватії: окружний суд міста Спліт, на підставі запиту про міжнародно-правову допомогу, прийняв рішення про передачу яхти Royal Romance Україні.

У листопаді 2023 року Кабінет Міністрів вніс зміни до постанов №719 та №558, таким чином надавши АРМА дозвіл на продаж заарештованого за кордоном майна осіб, які перебувають під санкціями, до якого належить і яхта Медведчука.

АРМА спочатку зіткнулося зі зняттям арешту з судна, вже після вибору організаторів торгів — всесвітньо відомого аукціонного дому, який був готовий реалізувати яхту та перерахувати кошти від продажу до бюджету України.

Згодом АРМА отримало рішення ВАКС щодо заборони реалізації активів державного зрадника Медведчука, які вже були виставлені на продаж через систему “Прозоро”.

Додаткова інформація про яхту

Віктор Медведчук придбав яхту у 2015 році. Проте, перші згадки про неї в декларації політика з’явилися лише через чотири роки (у 2019 році). Тоді до декларації було внесено компанію Fregata Marine Ltd, кінцевим бенефіціаром якої значилася його дружина Оксана Марченко.

У 2015 році вартість яхти Royal Romance оцінювалася у 200 мільйонів євро.

На даний час дороге майно Віктора Медведчука знаходиться в місті Трогір (Хорватія). Яхта пришвартована на території судноремонтної верфі, яка охороняється. Перебування сторонніх осіб на території заборонено.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *