
© EPA/FILIP SINGER За його словами, він буде інтегрований в співробітництво в рамках НАТО.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що веде переговори з президентом Франції Емманюелем Макроном щодо формування спільного європейського ядерного потенціалу стримування. Про це повідомляє Reuters.
У виступі на відкритті Мюнхенської конференції з питань безпеки він підкреслив, що даний потенціал буде вбудований у взаємодію в рамках НАТО, і в Європі не існуватиме зон із різними рівнями безпеки.
«Ми реалізуємо це не через відмову від НАТО. Ми робимо це шляхом зведення міцної, самостійної європейської опори в структурі альянсу», – заявив Мерц.
Раніше видання Bloomberg, посилаючись на інсайдерські джерела, інформувало, що європейські держави обговорюють варіанти створення власного ядерного стримуючого арсеналу. На даний момент в Європі ядерною зброєю володіють лише Велика Британія та Франція. Підкреслюється, що у цих дискусіях беруть участь країни, які мають на своїй території військові об’єкти США та розташовані поблизу Росії. Ці обговорення є делікатними, проводяться на закритому військовому рівні, і навіть міністри можуть бути не в курсі цих переговорів. За інформацією видання, очікується, що французький президент Еммануель Макрон запропонує іншим країнам континенту отримати ядерний захист у своїй лютневій промові.
