Італійський сенатор засудив вердикт МОК щодо Гераскевича як сором.

«Чи відповідає правилам агресія РФ?»: в італійському парламенті розкритикували МОК за дискваліфікацію Гераскевича

© Скріншот з відео Сенсі навів перелік імен 12 полеглих атлетів.

Постанова Міжнародного олімпійського комітету (МОК) щодо відсторонення українського скелетоніста Владислава Гераскевича від участі у змаганнях на Олімпіаді-2026 через “шолом пам’яті” є неприйнятною. Про це повідомив сенатор Філіппо Сенсі з місця в італійському парламенті, про це повідомляє відеозапис промови.

“МОК стверджує, що шолом Гераскевича не відповідає регламенту. Цікаво, чи відповідає цим нормам військова інтервенція проти України, хто знає, що це за змагання, чи узгоджується воно з ідеалами де Кубертена”, – висловився Філіппо Сенсі.

Він закликав уявити собі спортсмена, який наполегливо тренується чотири роки в умовах війни, щоб потрапити на Олімпійські ігри, а потім його виключають не через вживання допінгу, а через те, що на його шоломі зображені обличчя таких же атлетів, “як і він, тих, хто повинен був і міг би бути на змаганнях”.

Сенсі зачитав імена 12 загиблих спортсменів – гімнасток, дзюдоїсток, боксерів, біатлоністів і фігуристів, які померли внаслідок російських атак або на передовій. Він підкреслив, що Росія позбавила життя понад 650 українських атлетів.

Зазначимо, Владислав Гераскевич під час тренувальних заїздів зимової Олімпіади-2026 в Італії почав використовувати “шолом пам’яті”, присвячений спортсменам, які загинули внаслідок вторгнення Росії.

МОК заборонив йому використовувати цей шолом, а перед офіційним початком усунув скелетоніста. Гераскевич, за підтримки юристів, подав апеляцію на рішення МОК до Спортивного арбітражного суду (CAS), і справу розглянули в терміновому порядку. Зрештою, CAS підтримав позицію керівництва олімпійського спорту і підтвердив чинність дискваліфікації.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *