Німеччина й Франція мають намір сформувати об’єднані європейські ядерні потужності — Reuters

Мерц заявив, що домовляється з Макроном про ядерний щит Європи

© EPA/FILIP SINGER За його словами, це буде інтегровано у взаємодію всередині НАТО.

Німецький канцлер Фрідріх Мерц повідомив, що веде переговори з французьким президентом Еммануелем Макроном щодо створення об’єднаного європейського ядерного засобу стримування. Про це інформує Reuters.

У виступі на відкритті Мюнхенської конференції з питань безпеки він зауважив, що даний засіб буде інтегровано у співпрацю в межах НАТО, і в Європі не буде територій з різними рівнями захищеності.

«Ми досягаємо цього не шляхом відмови від НАТО. Ми досягаємо цього шляхом формування міцної, самостійної європейської опори в рамках альянсу», – заявив Мерц.

Раніше видання Bloomberg, посилаючись на джерела, повідомляло, що європейські держави обговорюють, як розробити власний потенціал ядерного стримування. На даний момент в Європі ядерна зброя є лише у Великої Британії та Франції. Підкреслюється, що у цих дискусіях беруть участь держави, на території яких розміщені військові об’єкти США та які знаходяться поблизу Росії. Вони обережні, проводяться на високому військовому рівні, і навіть міністри можуть бути не в курсі цих обговорень. За інформацією видання, очікується, що французький президент Еммануель Макрон запропонує іншим країнам континенту отримати ядерне стримування у своїй промові в лютому.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *