Піца: історія, таємниці та цікаві факти

Піца: історія, таємниці та цікаві факти
Піца: історія, таємниці та цікаві факти

Піца — це смачне, ароматне та популярне блюдо, яке завоювало серця людей по всьому світу. Ця італійська страва вважається справжньою сенсацією у світі гастрономії. Вона може бути простою, з класичними інгредієнтами, або екзотичною, зі спеціями та нестандартними начинками. Тому не дивно, що багато людей замовляє доставку піци в Тернополі. Але поза смаком і ароматом піци є ще багато цікавого, що варто знати. Давайте зануримось у світ піци та розглянемо цікаві факти, які, можливо, вас здивують.

 1. Походження піци: Справжню історію піци важко відслідкувати, але перші згадки про неї датуються давньою Грецією. Греки приготовлювали печений хліб з оливковою пастою та іншими начинками, що можна вважати попередником піци.

 2. Назва “піца”: Вперше слово «піца» вказується в латинських письмових джерелах в кінці X століття. За думкою більшості лінгвістів, його витоки можна відстежити до латинського слова «pinsere», що перекладається як «товкти» або «тиснути». Однак, існує інша гіпотеза про грецьке походження назви цієї страви, де «pita» в еллінській мові означає «лаваш». Пізніші наукові дослідження дають підстави вважати, що слово «піца» може також мати готське коріння і походити від словосполучення «bĭzzo-pĭzzo», що перекладається як «шматок хліба».

 3. Найбільша піца світу: У 2012 році італійські кухарі приготували найбільшу піцу у світі. Вона мала діаметр 13,58 метра і була зроблена з 2000 кілограмів тіста, 1600 кілограмів томатного соусу та 2000 кілограмів сиру.

 4. Сама дорога піца: У Нью-Йорку можна замовити найдорожчу піцу у світі в ресторані “Industry Kitchen”. Ця піца коштує 2000 доларів і включає в себе такі розкішні інгредієнти, як ікра осетрової риби та трюфелі.

 5. Місяць піци: В жовтні в США відзначається “Національний місяць піци”. Протягом цього місяця ресторани та піцерії активно пропонують знижки та акції на піцу.

 6. Популярність піци: Піца є однією з найпопулярніших страв у світі. Щороку у світі продається більше 5 мільярдів піц.

 7. Піца в космосі: Італійська астронавтка Саманта Крістофоретті вирішила приготувати піцу на Міжнародній космічній станції. Вона використовувала інгредієнти, які були доступні на станції, і поділилася земною рецептурою зі своїми пригодами в космосі.

 8. Світовий рекорд зі споживання піци: Рекорд світу зі споживання піци належить Такеру Ніксону, який з’їв 7,75 кг піци за 10 хвилин.

 9. Регіональні особливості: У кожному регіоні Італії є своя власна версія піци. Наприклад, у Неаполітанській піци тісто робиться за особливою технологією, а начинка складається лише з традиційних інгредієнтів.

 10. Свято піци: У США існує національне свято піци, яке відзначається 9 лютого. Цього дня приготовлення та споживання піци вважається обов’язковим.

 11. Піца у мистецтві: Піца надихала багатьох художників. Один із найвідоміших прикладів – картину Вінсента Ван Гога “Піцерія” (1888), на якій зображена піцерія в Арль.

 12. Легендарна “Маргарита”: Найпопулярнішою версією піци вважається “Маргарита”. Її назва походить від імені королеви Італії Маргарити Савойської. За легендою, піца “Маргарита” була створена в її честь.

 13. Піца – це не просто їжа. Це культурна та кулінарна спадщина, яка об’єднує смаки та традиції різних країн. Ця страва завжди залишається в тренді і залишається улюбленою для багатьох. І незважаючи на те, що ви знаєте про піцу, завжди є місце для нових відкриттів та смакованих подорожей у світі цієї чудової страви. 

Піца – це не просто їжа. Це культурна та кулінарна спадщина, яка об’єднує смаки та традиції різних країн. Ця страва завжди залишається в тренді і залишається улюбленою для багатьох. І незважаючи на те, що ви знаєте про піцу, завжди є місце для нових відкриттів та смакових подорожей у світі цієї чудової страви.

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Один коментар

 1. Я хочу висловити подяку Марії за її дивовижні здібності ворожки та допомогу, яку вона надала моїй доньці Софії. Наша сім’я переживала важкі часи через розрив стосунків між Софією та її чоловіком Михайлом. Ми були відчайдушними і не знали, як повернути щастя в наш дім.

  Марія не тільки проявила неймовірну інтуїцію, а й уважно вислухала наші проблеми. Її ворожіння було точним і надихаючим. Вона передбачила, що є надія на возз’єднання і дала нам поради, як діяти.

  Завдяки Марії та її мудрим порадам, моя донька Софія змогла знайти в собі сили та рішучість, щоб відновити стосунки з Михайлом. Зараз вони щасливі разом, і наш дім знову наповнився коханням і гармонією.

  Я щиро вдячна Марії за її допомогу і рекомендую її всім, хто шукає підтримку і напрямок у складних ситуаціях. Її дар дивовижний, і її тепле ставлення до клієнтів робить процес ще ціннішим. Спасибі вам, Маріє, за ваше диво і доброту!
  Телефон (вайбер) хорошої ворожки Марії +380976592407

  No votes yet.
  Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *