
Серед країн Коаліції охочих є ті, хто готовий до присутності на території України – Жовква 01.01.2026 17:48 Укрінформ Серед держав Коаліції бажаючих є ті, хто схиляється до "окремих форм своєї присутності" в Україні після досягнення припинення вогню.
Про це в ефірі телебачення заявив заступник глави Офісу Президента Ігор Жовква, інформує кореспондент Укрінформу.
«Не можемо розголошувати подробиці для преси, але є певна кількість держав (з Коаліції бажаючих – ред.), які кажуть, що після того, як буде встановлено мир в Україні, або досягнуто певної фази перемир’я, ці держави готові обговорювати розміщення окремих форм їх присутності», – повідомив Жовква.
Він підкреслив, що у цьому сенсі не завжди йдеться виключно про власні збройні сили. З його слів, є держави, котрі не мають змоги надати військові контингенти, але можуть надати устаткування, супутниковий зв’язок, матеріальну підтримку. «Тому є таке поняття, як Boots and Flags on the Ground. Чоботи та прапори. Тобто той, хто з тих чи інших міркувань не хоче бути присутнім як контингент, може надавати інші види допомоги. Над цим ведеться робота», – сказав Жовква.
Повертаючись до загального поняття безпекових гарантій, він зазначив, що однією з таких гарантій безпеки могли б бути іноземні контингенти «або, як їх зараз називають, сили підтримки чи багатофункціональні сили – Україна».
Як відомо, наступне засідання Коаліції бажаючих на рівні лідерів заплановане на січень. Воно має пройти у Франції. До цього 3 січня у Києві зберуться радники з питань національної безпеки лідерів держав Коаліції бажаючих.
Фото: ОП
Україна Військові Жовква Коаліція охочих
