Туск: Польща віддасть МіГи Україні за безпілотники

Туск: Польща готова передати Україні МіГи в обмін на дрони 05.02.2026 16:12 Укрінформ Польща висловлює готовність надати Україні свої МіГ-29 в обмін на українські безпілотні апарати. Разом з тим, Варшава візьме до уваги першочергові потреби України: наразі для Києва більш значущими є ракети до систем протиповітряної оборони.

Про це під час спільної прес-конференції з Президентом України Володимиром Зеленським у п’ятницю в Києві оголосив очільник польського уряду Дональд Туск, інформує кореспондент Укрінформу.

«Ці МіГи перебувають у стані повної готовності до передачі. Ми обидва з Президентом Зеленським дискутували щодо того, що будемо діяти гнучко, виходячи з потреб. Ми будемо коригувати певні домовленості, оскільки прагнемо діяти по-справжньому адекватно, тобто відповідно до поточних потреб. Мені відомо, що Україна потребує різних видів протиповітряного захисту, в першу чергу конкретних видів боєприпасів, ракет», – зазначив Туск.

Він додав, що в процесі переговорів йшлося про двосторонній обмін. І українська сторона висловлює готовність до такого обміну.

«Мова йде про українські дрони, оскільки ми плануємо збудувати в Польщі дієву систему протидії безпілотникам. Наші можливості у сфері дронів та співпраця з Україною мають для нас пріоритетне значення»,- наголосив Туск.

Польський прем’єр звернув увагу: Президент Зеленський наголосив на тому, що на сьогодні для України більш актуальними, ніж літаки МіГ-29, є інші термінові поставки, пов’язані з безпекою українського повітряного простору.

«Я намагаюся завжди бути відвертим і щирим. З цієї причини сьогодні я не дам відповідь на питання, поставлене Президентом Зеленським, щодо того, чи можливо замість МіГів розглянути інші види техніки. Однак я терміново повертаюся до Польщі і вже завтра проведу розмову з міністром національної оборони та з нашими генералами і не пізніше понеділка повідомлю Президента Зеленського про те, що є можливим», – резюмував Туск.

Як передавав Укрінформ, Польща вже відправила 47-й пакет військової допомоги Україні, який складався в основному з боєприпасів калібру 155 мм, і готує 48-й пакет, до якого увійде броньована техніка.

Безпілотник Літак Туск Україна

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *