
Україна й закордонні союзники уклали 22 домовленості про співробітництво на Форумі міст і громад Фото 27.05.2026 11:09 Укрінформ Під час IV Міжнародного Форуму міст і громад «Співпраця. Стійкість. Підготовка» було укладено 22 двосторонні документи щодо взаємодії між українськими громадами та міжнародними партнерами.
Про це поінформувало Міністерство розвитку громад і територій, передає Укрінформ.
Зазначається, що домовленості охоплюють 10 українських областей та представників з понад 10 держав світу. Ключовими сферами співпраці визначено відновлення громад, міжмуніципальне партнерство, підтримку прифронтових зон, розвиток освіти та місцевого самоврядування.

З українського боку в укладанні меморандумів та протоколів про наміри брали участь представники Херсонської, Сумської, Чернігівської, Одеської, Вінницької, Донецької, Харківської, Львівської, Запорізької та Київської областей. Серед міжнародних партнерів були представники Норвегії, Фінляндії, Франції, Великої Британії, Бельгії, Молдови, Польщі, Італії, США, Швеції та Німеччини.

«З року в рік ми переконуємося: коли українські громади та міжнародні партнери взаємодіють напряму, процес відновлення відбувається значно швидше та ефективніше. Для Міністерства надзвичайно важливо підтримувати такі зв’язки, адже це найбільш прозорий шлях для інвестування у конкретні міста та громади. Сьогоднішні угоди – це вже готові рішення, які передбачають реальні відбудовані об’єкти, відновлені послуги та більш стійкі громади», – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба.
Особливістю цьогорічного форуму стало розширення географії співробітництва на деокуповані та прифронтові регіони, а також посилення внутрішньої міжрегіональної співпраці в рамках ініціативи «Пліч-о-пліч».

Зокрема, Херсонська обласна військова адміністрація уклала протоколи про наміри з Регіональною радою Вестфоллу (Норвегія) та Регіональною радою Остроботнії (Фінляндія). Сумська ОВА розширила свій європейський вектор завдяки документам із французьким регіоном Нова Аквітанія, Радою графства Гартфордшир (Велика Британія) та бельгійською Асоціацією «Europe Prykhystok».

Водночас Чернігівська ОВА уклала стратегічну угоду з Регіональною радою Іль-де-Франс. Ольгопільська громада на Вінниччині та Сіверська громада на Донеччині підписали меморандум про тристоронню співпрацю з польською ґміною Масловіце, а Запоріжжя та Чернівці уклали аналогічний документ з італійським містом Бергамо.

У міністерстві додали, що взаємодія, сформована на полях форуму, створює основу для довгострокового партнерства, яке сприятиме не лише оперативному відновленню пошкодженої критичної та соціальної інфраструктури, а й модернізації системи місцевого самоврядування в Україні.

Як повідомлялося, у Києві 26 травня відбувся IV Міжнародний Форум міст і громад під гаслом «Співпраця. Стійкість. Підготовка». Це ключовий захід із міжнародними партнерами напередодні URC-2026 у Гданську, який координується Міністерством розвитку громад і територій України.
Фото: Міністерство розвитку громад і територій
Україна Форум міст і громад
