Постачання Gripen та тренування пілотів: Зеленський зустрівся з прем’єром Швеції Фото, відео 08.07.2026 21:44 Укрінформ

Володимир Зеленський під час переговорів зі шведським прем’єр-міністром Ульфом Крістерссоном обговорив зміцнення української бойової авіації та підготовку пілотів.
Як інформує Укрінформ, про це Глава держави повідомив у Фейсбуці.
«Цього року маємо значущі домовленості зі Швецією у цьому напрямку, і це суттєво допоможе посилити нашу обороноздатність», – зазначив він.
Сторони також обговорили роботу над розробкою Drone Deal, захист українського неба та потребу в протибалістичних засобах.
«Росія продовжує обстрілювати наші міста та громади, використовуючи значну кількість балістичних ракет. Саме тому надважливо продовжувати роботу над формуванням європейської антибалістичної системи», – наголосив Зеленський.

Він висловив вдячність Швеції за всю надану підтримку та за участь у програмі PURL.
«Важливо, щоб Україна отримала весь запланований обсяг допомоги від партнерів на цей рік», – підкреслив очільник держави.
В ОП додали: «Президент і Прем’єр-міністр підтвердили надзвичайну важливість угоди про закупівлю Україною шведських винищувачів Gripen E, підписаної в Києві. Окрім того, Україна очікує на отримання 16 одиниць Gripen C/D як військової допомоги від Швеції на початку 2027 року».
Як раніше повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський повідомив, що під час зустрічі з Дональдом Трампом розглядалися питання посилення української протиповітряної оборони, а також ідеї, здатні зміцнити позиції України та наблизити мир.
Фото: ОП
Швеція Зеленський ППО Крістерссон Gripen
