Один із супутників, що належать до російського аналога Starlink, не зміг залишатися на орбіті та згорів.

Після виведення на орбіту російський супутник не зміг активувати двигуни для коригування курсу та поступово знижувався.

Супутник

Супутник. Ілюстрація / © Associated Press

Росія втратила один зі супутників своєї мережі «Рассвет», яку Москва розглядала як альтернативу американській системі Starlink, доступ до якої було перекрито для країни-агресора.

Про це інформує видання RussianSpaceWeb.

Згідно з даними видання, це перша втрата в угрупованні з 16 супутників, що є частиною проєкту забезпечення РФ широкосмуговим супутниковим доступом до інтернету. Апарат, ймовірно, виявився несправним і функціонував лише близько трьох місяців після запуску.

Як зазначається, після виходу на орбіту супутник не зміг увімкнути двигуни для коригування траєкторії та поступово втрачав висоту. Внаслідок цього він увійшов у щільні верстви атмосфери та згорів.

«Як і очікувалося, першим супутником, що увійшов в атмосферу, став об’єкт 4 (2026-061D), котрий не здійснював маневрів. Ймовірно, він згорів в атмосфері приблизно 6 червня 2026 року. На той момент офіційних відомостей про стан місії не надходило», — зазначено в публікації RussianSpaceWeb.

Водночас, за інформацією ресурсу, інші 15 супутників угруповання «Рассвет» виконують маневри, що може свідчити про їхню працездатність.

Також надходять непідтверджені дані про можливий новий запуск супутників у рамках цього проєкту вже 18 червня, проте офіційних підтверджень цієї інформації наразі немає.

Проєкт «Рассвет» у Росії позиціонувався як відповідь на обмеження доступу до Starlink, яким користувалися окупанти під час війни в Україні. Водночас, за відомостями російських військових аналітиків, система поки що не досягла заявленого рівня ефективності, зокрема через нестійке покриття та обмежені можливості масштабування.

Нагадаємо, раніше радник міністра оборони Сергій «Флеш» Бескрестнов повідомив, що Росія розробляє власний аналог Starlink — проєкт «Бюро 1440», який передбачає виведення на орбіту супутників «Рассвет» для високошвидкісної передачі даних на низькій висоті.

Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *