Російський військовий, який втік, після перебування в “ямці” позбувся нирки, проте його повторно направили на передову.

Незважаючи на серйозні проблеми зі здоров’ям та втрату органа, громадянина РФ не виключили зі збройних сил.

Росія

Росія / © Reuters

Військовослужбовець, який дезертирував з російської армії, після перебування в так званій «карцері» втратив нирку, проте після хірургічного втручання його знову направили на передову.

Цю інформацію опублікувало видання ASTRA, посилаючись на розповідь самого солдата, який двічі залишав лави ЗС РФ і наразі переховується на території Росії.

Після укладення контракту з Міноборони РФ у 2024 році, росіянина, пройшовши стисле навчання, відправили до окупованого Луганська, а пізніше — на лінію фронту. Там він отримав поранення та зіткнувся з серйозними ускладненнями з нирками. Однак, за його словами, у шпиталі йому лікували виключно бойову травму.

Пізніше російського військового почали підозрювати у намірах здатися українським силам. Водночас представники ФСБ погрожували йому «закопати в лісі», а військове командування — «ліквідувати».

Після першої спроби втечі з позицій, чоловіка затримали та помістили до так званої «ями» біля Луганська, де він провів два місяці. Дезертир зазначив, що утримуваних тримали в принизливих умовах, майже не дозволяючи відвідувати туалет, і їм доводилося користуватися ємностями просто в приміщенні.

Саме після періоду ув’язнення в «ямі» стан росіянина різко погіршився. Через сильні больові відчуття його спочатку доставили до місцевої лікарні, а потім — до військового госпіталю в Подольську (Московська область), де медикам довелося провести йому операцію з видалення нирки.

Незважаючи на критичний стан здоров’я та втрату життєво важливого органа, військовослужбовця не визнали непридатним до служби. Видання ASTRA повідомляє, що керівник урологічного відділення госпіталю заявив, що не буде змінювати категорію придатності, мотивуючи це «браком особового складу на фронті».

Після виписки його знову направили до його військової частини та, фактично, знову відправили на бойові дії, незважаючи на відсутність однієї нирки.

«Я прийняв рішення, що мені слід просто втекти, адже інакше мене відправили б назад», — зізнався військовий.

На даний момент він переховується на території РФ і намагається покинути країну. За інформацією ASTRA, щодо чоловіка відкрито розшук за самовільне залишення місця служби, і в разі його затримання йому загрожує повернення на передову.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про перехід на бік України російського військового з елітного підрозділу БПЛА «Рубікон». Він розповів про накази вбивати полонених, спробу дезертирства, участь у «м’ясних штурмах» та свій шлях через лінію фронту.

Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *