
© EPA/JIM LO SCALZO / POOL Саме так Вашингтон відреагував на збиття гелікоптера.
Американські військові здійснили нові авіаудари по Ірану після заяви президента США Дональда Трампа про те, що Тегеран збив американський бойовий вертоліт Apache в Ормузькій протоці.
«Ця операція є адекватною відповіддю на безпідставну агресію з боку Ірану», — йдеться в заяві Сил Центрального командування США (CENTCOM) у соціальній мережі X.
U.S. Central Command (CENTCOM) forces began launching self-defense strikes against Iran at 5 p.m. ET today at the Commander in Chief’s direction, in response to yesterday’s downing of a U.S. Army Apache helicopter. The mission is a proportional response to unjustified Iranian…
— U.S. Central Command (@CENTCOM) June 9, 2026
Раніше Трамп поінформував, що двоє американських пілотів, які перебували на борту вертольота, не зазнали ушкоджень, проте підкреслив, що Сполучені Штати дадуть відсіч на цю атаку.
Згідно зі словами американського чиновника, який побажав залишитися неназваним, гелікоптер Apache був збитий іранським безпілотником «Шахед».
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі безпосередньо не коментував цей інцидент, але зазначив, що присутність іноземних збройних сил у регіоні створює ризик випадкових зіткнень або потрапляння під перехресний вогонь.
«Щоб мінімізувати загрози, їм найкраще вирушити звідси», — написав він у соціальних мережах.
Пізніше державні ЗМІ Ірану, посилаючись на військове джерело, повідомили, що протягом минулої доби Іран не проводив жодних наступальних повітряних операцій у районі Ормузької протоки.
Те саме джерело заявило, що у разі подальших «ворожих дій з боку противника» у відповідь на інцидент із вертольотом, Іран дасть рішучу відсіч.
Під час телефонної розмови з виданням The Wall Street Journal Трамп назвав цей інцидент «не надто серйозною проблемою» та наголосив, що «пілот почувається чудово».
Центральне командування США не розкрило причину катастрофи вертольота. За їхніми даними, військовослужбовців вдалося евакуювати через дві години після аварії, а їхній стан оцінюється як стабільний — дещо стриманіша оцінка, ніж та, яку надав Трамп.
