Суперечка Трампа з НАТО: Сполучені Штати можуть прискорити виведення військ з Європи

США можуть пришвидшити вивід військ з Європи — Reuters

© EPA/VALDA KALNINA Розбіжності між Сполученими Штатами та їхніми партнерами по НАТО поглиблюються.

Сполучені Штати розглядають можливість прискорення виведення своїх контингентів з європейських баз і мають намір представити свої пропозиції партнерам по НАТО в наступному місяці, про це інформує Reuters, посилаючись на німецьке видання Welt am Sonntag.

У травні Вашингтон оголосив про наміри вивести п’ять тисяч військовослужбовців з Німеччини. Багато хто розцінює цей крок як наслідок конфлікту між президентом Дональдом Трампом та європейськими державами через ситуацію в Ірані. Наразі в Німеччині перебуває близько 35 тисяч американських військовослужбовців, які несуть службу, — це найбільша кількість у Європі.

Пентагон раніше заявляв, що «процес виведення» триватиме від шести до дванадцяти місяців.

Видання Welt am Sonntag не надало деталей щодо того, наскільки швидшим буде процес виведення військ або які саме об’єкти це стосуватиметься. Газета повідомила, що США планують ознайомити своїх союзників із цими планами під час саміту НАТО наступного місяця, посилаючись на невідоме джерело в Пентагоні. Відомство не надало коментарів на запит журналістів.

Варто зазначити, що на саміті в червні 2025 року лідери НАТО узгодили зобов’язання витрачати 5% ВВП на оборонні потреби та супутні інвестиції в безпеку до 2035 року.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *