Трамп отримав медаль як нагороду за мир – в Норвегії обурені таким жестом

У Норвегії з обуренням відреагували на передачу Трампу медалі Нобелівської премії миру — Bloomberg

© Білий дім Подейкують, що подібний жест завдає шкоди одній з найзнаменитіших відзнак у світі.

У Норвегії викликала обурення звістка про те, що лауреатка Нобелівської премії миру, очільниця венесуельської опозиції Марія Коріна Мачадо подарувала свою відзнаку президенту США Дональду Трампу, який давно прагне здобути цю відзнаку, повідомляє Bloomberg.

“Це абсолютно нечувано. З її боку це явна неповага до нагороди”, – заявила професорка Університету Осло Янні Хааланд Матларі, охарактеризувавши такий вчинок як “абсурдний”.

Політики висловлювалися різко.

“Той факт, що Трамп бере медаль, говорить про його вдачу: типовий хвалько, котрий бажає прикрасити себе чужими відзнаками та надбаннями”, – заявив минулий міністр фінансів Норвегії та теперішній голова Центристської партії Трюгве Слагсволд Ведум.

Голова Соціалістичної лівої партії Кірсті Бергсто назвала це рішення “цілковито абсурдним та безглуздим”.

“Це неймовірно ганебно і шкодить одній із найвідоміших та найважливіших премій у світі”, – написав у Facebook колишній мер Осло від керівної Лейбористської партії Реймонд Йохансен.

Сам Нобелівський комітет минулого тижня зауважив, що премію не можна ділити або передавати.

Трамп, котрий запевняє, що вартий премії миру за те, що протягом свого другого терміну зупинив чимало війн, прийняв медаль від Мачадо на зустрічі в Білому домі в четвер, 15 січня. Раніше він виказував незадоволення рішенням Нобелівського комітету.

Нобелівська премія миру вважається найбільш видатною відзнакою у світі за дипломатичні старання. Незважаючи на незалежність Норвезького Нобелівського комітету та відсутність впливу уряду на рішення щодо присудження премії, є політичний аспект: п’ять членів комітету обираються парламентом. Законодавці неодноразово змінювали критерії відбору претендентів, намагаючись відмежувати премію від політики.

Вчинок Мачадо є ще однією плямою на репутації Нобелівської премії миру та демонструє, наскільки заполітизованою стала ця нагорода. Дехто розцінював рішення нагородити очільницю опозиції Венесуели як спробу уникнути гніву Трампа після його безпрецедентно наполегливих зусиль, спрямованих на здобуття премії.

Рішення Нобелівського комітету часто викликали обурення або здивування. Колишню лідерку М’янми Аун Сан Су Чжі, яка була лауреатом премії 1991 року й очолювала опозицію військовій хунті, згодом критикували за те, що вона зробила занадто мало, щоб запобігти масовим вбивствам військовими представників меншини рохінджа. Прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед отримав премію 2019 року, а через 12 місяців був втягнутий у громадянську війну в регіоні Тиграй, котра, за даними правозахисників, призвела до загибелі сотень тисяч людей.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *