
Українська медійниця гостро відреагувала на скандальний випадок у Дніпрі, де шестирічну дитину військовослужбовиці вивели з класу під час шкільного заняття. Інфлюенсерка публічно висловила обурення цією ситуацією, назвавши ганьбою те, що відбувається в країні через російську мову.
Інцидент стався з ученицею першого класу, батько якої загинув на фронті у 2019 році, а мати наразі проходить службу у ЗСУ. Дівчинка попросила вчительку перейти на українську, однак у відповідь її вигнали з уроку. Олена Мандзюк у своєму дописі в Threads (elena_mandziuk) емоційно відгукнулася на подію, назвавши мову агресора “клятою” та підкресливши неприпустимість подібних дій.

Олена Мандзюк засудила вживання російської мови в Україні Фото: Threads Позиція навчального закладу та розслідування
Адміністрація закладу освіти спростувала використання російської мови на уроці, проте підтвердила, що дитина деякий час перебувала поза класною кімнатою. За цей випадок вчительку офіційно доганили, а ситуацію наразі детально вивчає мовний омбудсмен.
Відео дня Реакція громадськості
Опублікована інформація спричинила жваві обговорення в інтернеті, розділивши користувачів. Частина аудиторії погодилася з блогеркою, зазначивши, що мовна проблема в Україні існує і потребує вирішення. Інші коментатори висловили думку, що це питання не є пріоритетним у воєнний час, або ж запропонували зосередитись на діях представників ТЦК.
Нагадаємо, раніше Фокус повідомляв, що:
- Олена Мандзюк публічно розкритикувала психологиню Наталію Холоденко. Остання розповіла про зустріч із російським артистом Максимом Галкіним та стверджувала, що вони спілкувалися українською.
- Приходько заявила, що Мандзюк “штовхає Україну до громадянської війни”.
Додатково, блогерка зробила неоднозначне висловлювання щодо російськомовних дітей. Після цього народний депутат Олексій Гончаренко назвав її “неадекватною”.
