
У відомого українського гумориста та лідера “Підпільного стендапу” Свята Загайкевича виявлено біполярний розлад.
Про це він повідомив в інтерв’ю на YouTube-каналі Раміни Есхакзай.
Свят Загайкевич про біполярний розлад
Він зізнався, що дізнався про свій діагноз лише рік тому. До цього комік часто страждав від коливань настрою та не розумів причини свого стану. Однак його партнерка наполягла, щоб він звернувся до психіатра. Після обстеження Загайкевич дізнався про свій діагноз — біполярний розлад.
“Насправді, досить пізно. Мені зараз 36 років, і незабаром мине рік, як я знаю про свою біполярку. До речі, це моя дівчина підштовхнула мене до візиту до психіатра. До того я постійно шукав інші пояснення своїм перепадам настрою, своєму стану. Іноді я думав, що я просто алкоголік. Коли ж я звернувся до психіатра, все стало на свої місця”, — поділився гуморист.
Відео дня
Загайкевич розповів, що наразі перебуває у першій фазі біполярного розладу. Комік почувається чудово, він сповнений енергії та продуктивний.

Свят Загайкевич Фото: З відкритих джерел
“Зараз я у фазі манії. Почуваюся чудово, я просто сповнений бадьорості та продуктивності. Моя манія не є надмірною, я не купую мотоцикл чи не беру кредити. Я просто стаю надзвичайно продуктивним, постійно на телефоні, роблю багато справ, максимально комунікабельний”, — зазначає гуморист.
До цього Свят Загайкевич переживав депресивну фазу, яка тривала близько місяця. Комік описує, що в цей період йому надзвичайно важко прокидатися, підвестися з ліжка, він прагне, аби день якнайшвидше закінчився, енергія та бажання зникають. Натомість гуморист зосереджується виключно на негативних аспектах.
“Ще тиждень тому в мене була депресивна фаза. Вона тривала приблизно місяць. Ти стаєш зовсім іншою людиною. У депресивному стані дуже важко вранці прокинутися, ти просто лежиш, не хочеш вставати і прагнеш, щоб цей день скоріше минув. Фізіологічно дуже складно піднятися. З’являється багато тривожності, будь-яке повідомлення тебе дратує. Світ ніби деформується, ти бачиш лише все погане”, — зізнається комік.
Що таке біполярний розлад?
Згідно з інформацією Центру громадського здоров’я України, біполярний розлад (біполярний афективний розлад, або БАР) — це хронічне психічне захворювання, що характеризується значними, екстремальними коливаннями настрою, рівня енергії, активності та здатності до концентрації.
Особи з цим діагнозом переживають два основні стани (фази), які можуть тривати від кількох тижнів до місяців.
Манія (або гіпоманія) — це стан ейфорії, надзвичайної бадьорості, зниженої потреби у сні, підвищеної імпульсивності та схильності до ризикованої поведінки.
Депресія — це періоди глибокого смутку, виснаження, втрати зацікавлення до життя, відчуття безпорадності та апатії.
Між цими епізодами, як правило, спостерігаються періоди стабільного настрою (ремісії). Хоча розлад є хронічним, належне лікування (медикаментозна терапія стабілізаторами настрою та психотерапія) дозволяє пацієнтам ефективно контролювати симптоми та вести повноцінне, якісне життя.
Нагадаємо, раніше Фокус повідомляв, що:
- 31-річна українська співачка Lida Lee розповіла про діагностику раку. Вона зазначила, що все почалося з кісти, за якою вона деякий час спостерігала і намагалася лікувати. Ситуація різко погіршилася в грудні 2024 року.
- Модель та учасниця шоу “Холостяк” розповіла про боротьбу з онкологією, яку вона подолала кілька років тому. Тривожним сигналом стали виснажливі мігрені, що не минали навіть після прийому медикаментів.
