
Макрон вважає слушною пропозицію Зеленського про зустріч із Путіним 05.06.2026 13:35 Укрінформ Лідер Франції Еммануель Макрон розцінює пропозицію Президента України Володимира Зеленського провести індивідуальну зустріч із Володимиром Путіним як «чудову ініціативу».
Про це Макрон заявив після прибуття на саміт ЄС – Західні Балкани, що відбувається у Чорногорії, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Звернення Президента Зеленського до Володимира Путіна з пропозицією провести зустріч є гарною ініціативою. Ми завжди виступали за прямі переговори між Україною та Кремлем», – зазначив французький лідер.
За його словами, саме Україна та Росія тепер спроможні окреслити умови потенційного припинення вогню та мирного плану, «а європейська спільнота може надати в цьому підтримку».
Макрон підкреслив, що Європа робить вагомий внесок у воєнні зусилля українців, а також готова після завершення обговорень щодо миру долучитися до формування його подальшої структури.
"Україна є суверенною державою, а ми – Франція, Німеччина та Велика Британія – тісно залучені до процесу і незабаром знову проведемо зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським для обговорення подальших дій", – додав Макрон.
Він також повідомив, що на 13-14 липня, під час національного свята Франції – Дня взяття Бастилії, запросив до Парижа учасників “Коаліції бажаючих”, щоб організувати спільну зустріч та «структурувати досягнуті домовленості».
Як вже повідомлялося, президент України Володимир Зеленський у відкритому зверненні запропонував російському лідеру Володимиру Путіну провести особисту зустріч для обговорення шляхів припинення війни.
Саміт ЄС – Західні Балкани відбувається 5 червня в місті Тіват, Чорногорія.
Фото: ОП
Макрон Путін Війна Зеленський Війна з Росією Мирні переговори
