Колишній очільник ЦРУ: Ймовірно, РФ визнає потребу зупинки війни вже в поточному році

Росія цього року може визнати необхідність припинення бойових дій – ексдиректор ЦРУ Ексклюзив 16.02.2026 14:54 Укрінформ У поточному році Російська Федерація може усвідомити потребу в зупинці військових дій супроти України у зв’язку з посиленням впливу на її економічну систему, виснаженням Резервного фонду і збільшенням збитків на лінії фронту на фоні розширення виробництва українського озброєння великої дальності.

Таку оцінку висловив генерал армії США у відставці, колишній очільник Центрального командування Збройних сил США та екс-голова ЦРУ Девід Петреус в інтерв’ю виданню Укрінформ під час Мюнхенської конференції з питань безпеки.

"Наразі ми не спостерігали жодної реальної схильності з боку російських учасників переговорів або керівництва Росії до будь-яких поступок", – зауважив він, коментуючи поточні мирні перемовини.

Зі слів Петреуса, кожного разу, коли проявляються ознаки деяких перспективних розмов, представники російської влади знову підтверджують свої максималістські вимоги, від яких не відмовлялися.

Разом з тим, на думку американського генерала, ситуація здатна змінитися за умови збільшення навантаження на російську економіку воєнного часу.

"Можливо сподіватися, що в певний момент росіяни підуть на поступки. Однак я не впевнений, що це реалістично, поки не буде здійснено значно сильніший вплив на російську військову економіку, зі зменшенням надходжень, а також із зупиненням постачання Китаєм елементів для російського військово-промислового комплексу, аби Росія відчувала потребу в зупиненні бойових дій так само сильно, як і Україна. І для цього, без сумніву, знадобляться додаткові зусилля", – проголосив він.

Зокрема, колишній голова ЦРУ вказав на спустошення російського Резервного фонду, грошові кошти з якого перенаправлялись для забезпечення військового виробництва і які, за передбаченнями, повинні закінчитися вже в поточному році.

"Якщо врахувати все це разом, то, на мій погляд, пізніше в поточному році може виникнути можливість того, що Росія визнає: їй необхідна зупинка військових дій", – промовив він.

Петреус акцентував увагу на іншому факторі: Україна на даний момент, імовірно, щомісяця знищує або завдає серйозних поранень приблизно такій самій кількості російських військовослужбовців, яку Росія набирає. "Це вкрай, вкрай важливе досягнення!" – підкреслив Петреус.

Він також привернув увагу до збільшення випуску українських безпілотників і розвитку спроможностей великої дальності, зокрема, появу крилатої ракети "Фламінго".

"Крім того, нарощується виготовлення дронів. Минулого року Україна виготовила 3,5 мільйона безпілотних літальних апаратів – це дивовижна цифра. У поточному році прогноз – 7 мільйонів… І тепер ще з’являється українська крилата ракета "Фламінго". З розширенням її виготовлення це створить величезний тиск. Вона має дальність 3 тисячі кілометрів і потужну бойову частину. По суті, це більша дальність і потужніша бойова частина, ніж у американської крилатої ракети, можливість передачі якої Україні обговорювалася", – заявив генерал армії США у відставці.

На цьому фоні він акцентував на тому, що росіяни зазнають дуже великих втрат на передовій, і це також матиме результат": "На лінії зіткнення росіяни платять надзвичайно високу ціну за кожний додатковий сантиметр священної української землі. Я не думаю, що вони зможуть і далі платити таку ціну, навіть якщо їхньому керівництву все одно щодо кількості загиблих і важкопоранених".

За словами Петреуса, "Путін повинен зрозуміти: він більше не перемагає".

"Проблема полягає в тому, що йому дуже важко зупинити цю війну через ті політичні сили, які він сам пробудив всередині Росії. Нам потрібно прискорити той день, коли він подивиться в дзеркало і скаже собі: ми більше не можемо продовжувати. Російська економіка перебуває у дуже скрутному становищі. Інфляція збільшується. Рубль стає слабшим. Зростання буде мінімальним, якщо взагалі відбудеться в цьому році. А коли кошти у Резервному фонді закінчаться, ситуація стане дійсно критичною", – заявив колишній директор ЦРУ.

Як повідомляв Укрінформ, загальні бойові втрати російських військ від початку повномасштабного вторгнення в Україну, з 24 лютого 2022 року по 16 лютого 2026 року, становлять близько 1 254 450 осіб, з них 1 180 осіб – за попередню добу.

ЦРУ США Війна Війна з Росією

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *