Затримка розширення підриває віру в Європейський Союз – Ішингер

Затримки з розширенням загрожують довірі до Європейського Союзу – Ішингер Фото 30.05.2026 00:09 Укрінформ Проволікація з розширенням становить серйозну загрозу для довіри до Європейського Союзу; він ризикує своїм майбутнім, якщо даватиме невиконані обіцянки країнам-кандидатам, зокрема Україні.

Про це заявив голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер у Парижі під час публічної дискусії щодо європейської оборони (European Defence Townhall), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я б не хотів одного дня сказати українцям: «Продовжуйте мріяти», після того, як двері до НАТО для України закрили Джо Байден і Дональд Трамп, а сам ЄС виявився нездатним реформувати власні механізми ухвалення рішень. Це було б геополітичною та стратегічною катастрофою для майбутнього Європи», – сказав німецький дипломат.

За його словами, довіра до ЄС вже серйозно була підірвана ситуацією з країнами Західних Балкан, яким ще у 2003 році обіцяли членство, «але через понад два десятиліття процес фактично залишається незавершеним».

«Це майже самогубство», – вважає Ішингер.

Він визнав, що нинішня модель функціонування Європейського Союзу стикається з серйозними внутрішніми обмеженнями через неоднорідність ЄС та складність ухвалення рішень. На його думку, європейські політики уникають відвертої розмови про наслідки майбутнього розширення, зокрема щодо фінансових механізмів та перерозподілу ресурсів.

«Чи знаєте ви хоча б одного політика у Франції, який був би готовий відмовитися від спільної аграрної політики, щоб догодити Україні?» – зауважив дипломат.

Він також поставив під сумнів здатність ЄС функціонувати без глибоких інституційних реформ, необхідних для подальшого розширення.

«Тоді давайте змінювати інституції, давайте змінювати спосіб ухвалення рішень. У якийсь момент треба сказати «стоп». Не проти інших, а щоб ми самі могли подивитися на себе в дзеркало і сказати – ми серйозно ставимося до цієї пропозиції. Подивіться на ту неоднорідність, яку ми вже маємо. Це причина, чому ми більше не можемо ухвалювати рішення. Ми були недостатньо скромним щодо рівня неоднорідності та кількості країн, які ЄС був здатний «перетравити», – пояснив Ішингер.

European Defence Townhall – новий формат публічних дискусій, започаткований Мюнхенською конференцією з безпеки для прямого діалогу між провідними експертами з безпеки, політиками та громадянами щодо майбутнього європейської оборони.

Як повідомляв Укрінформ, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що розширення ЄС є процесом, що базується на заслугах. Тож, враховуючи, що Україна та Молдова виконали умови для відкриття першого кластера переговорів про вступ, немає причин відкладати процес.

Фото: Лідія Таран / Укрінформ

Більше наших фото можна придбати тут 

Євроінтеграція Євросоюз Ішингер Мюнхенська конференція

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *