Італійський віцепрем’єр фактично закликав Україну до капітуляції.

Маттео Сальвіні
Проросійськи налаштований віцепрем’єр-міністр Італії, Маттео Сальвіні, безцеремонно закликав українського лідера Володимира Зеленського негайно підписати мирну домовленість, стверджуючи, що Україна зазнає поразки у війні.
Про це італійський політик повідомив під час одного з виступів в італійській області Абруццо на заході «Ідеї в русі».
«Ми чули Зеленського, котрий, незважаючи на всі отримані кошти, старання та допомогу, досі має сміливість нарікати. Слухай, друже, ти програєш війну, ти втрачаєш людей, авторитет та честь: підпиши мирну угоду якнайшвидше. Тобі доведеться обирати між поразкою та розгромом», — безапеляційно заявив віцепрем’єр Італії.
Заява України
Представник українського МЗС, Георгій Тихий, порадив Сальвіні звертатися з подібними закликами до «фюрера» РФ Володимира Путіна. Крім того, дипломат нагадав, що від трьох до п’яти тисяч українців брали участь у битві під Монте-Кассіно, яка стала однією з найжорстокіших у Другій світовій війні.
«Вони не обирали „між поразкою та розгромом“, навіть якщо перемога часом здавалася віддаленою. Вони боролися плечем до плеча з іншими союзниками, оскільки на кону була свобода Італії та всієї Європи», — зазначив представник МЗС.
За його словами, якою б складною не була боротьба України сьогодні, вона «така ж важлива, як і та, що була 80 років тому».
«Ми завжди будемо вдячні за підтримку Італії та всіх італійців, котрі, на відміну від Маттео Сальвіні, усвідомлюють, що доля миру в Європі вирішиться на полі бою в Україні. Якщо віцепрем’єр-міністр стурбований мирною угодою, рекомендуємо йому звертатися не до президента України — держави, що захищається від агресії, — а до Путіна, який розпочав цю війну», — заявив Тихий.
Нагадаємо, прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні висловила готовність підтримати амбіції Дональда Трампа на міжнародній арені та навіть сприяти отриманню ним найпрестижнішої нагороди світу — Нобелівської премії миру, але лише за умови реальних успіхів у питанні завершення війни в Україні.
