Загарбники намагаються використати погану погоду як перевагу, використовуючи обмежену видимість для прориву українських захисних ліній.

ЗСУ на фронті / © Getty Images
Зимові метеорологічні умови вносять свої зміни в бойові дії, але не ставлять їх на паузу. Російські військові активно використовують періоди несприятливої погоди — імлу, снігові опади та темний час доби — для намагань просунутися вперед, зокрема, застосовуючи броньовану техніку.
Про це в ефірі телеканалу «Київ 24» повідомив представник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
За словами військового, низькі температури та холоднеча створюють схожі складнощі для обох сторін конфлікту, оскільки лінія фронту не розділяє погодні явища.
«Всі знаходимось в однакових умовах. Морози ж не розрізняють лінію бойового зіткнення. Тут буде більший мороз, а там менший, наприклад. Тому з цими проблемами стикаються абсолютно всі», — зауважив Братчук.
Проте супротивник намагається пристосуватися та використати метеорологічні умови на свою вигоду.
«Звичайно, супротивник використовує або намагається використати погодні умови: тумани, темну пору доби, снігопади. Він намагається під час такої негоди спробувати просунутися», — підкреслив речник УДА.
Який вплив має погода на Покровський напрямок
Особливу активність із застосуванням подібної тактики помічають на складних відрізках фронту. Братчук відзначив, що росіяни періодично застосовують механізовану компоненту, зокрема на Покровському напрямку, прагнучи під покровом негоди наблизитися до українських позицій.
Однак Сили оборони результативно протидіють цим планам. Важливу роль відіграють оператори БпЛА.
«Ми бачимо, як наші захисники за допомогою тих самих дронів на сьогодні максимально ворога знищують, не дають йому можливості навіть наближатися до відповідних рубежів», — акцентував спікер.
Братчук переконаний: незважаючи на вплив погоди, вона не є вирішальним фактором у сучасній війні.
«Звичайно, погода впливає, але на сьогодні не є остаточним і найважливішим фактором, який керує полем бою. Сьогодні люди залишаються головним елементом бою, який вирішує долю тієї чи іншої дії та операцій нашої оборони», — підсумував речник.
Нагадаємо, російські війська на початку тижня намагалися прорвати державний кордон України в напрямку села Дігтярне на Харківщині. Окупанти діяли малими піхотними групами, попередньо зібравши сили поблизу кордону.
Українські прикордонники відбили атаку, ліквідувавши понад 20 загарбників, ще 11 отримали поранення. Також ворог безуспішно намагався розширити зону боїв у районах Круглого, Бугруватки та Вовчанських Хуторів, але зазнав втрат і був зупинений Силами оборони.
