
Український парламент продовжив дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів.
Рішення про продовження воєнного стану підтримали 313 народних обранців, як зазначено на офіційному сайті Верховної Ради. Законопроект № 15401 продовжує дію воєнного стану від 05:30 2 серпня на 90 діб, тобто до 31 жовтня.

Законопроект отримав підтримку 313 народних депутатів. Фото: Facebook/Ярослав Железняк
Крім того, 311 депутатів проголосували за продовження загальної мобілізації на такий самий період (законопроект № 15402).

Фото: Facebook/Ярослав Железняк
Це вже двадцяте продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації чинним скликанням Верховної Ради.
Останнє продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні було здійснено 28 квітня.
Напередодні президент Володимир Зеленський ініціював внесення до Верховної Ради законопроектів щодо продовження терміну дії воєнного стану (№ 15401) та проведення загальної мобілізації в Україні (№ 15402).
Відео дня
У грудні минулого року видання “Українська правда” поширило заяву глави держави про те, що війна з Російською Федерацією не припиниться, доки Україна не отримає надійних гарантій безпеки.
Відповідаючи на запитання про можливість скасування воєнного стану під час перемир’я, він зазначив:
“Ми всі прагнемо, щоб війна завершилася, і тоді припиниться дія воєнного стану. І це єдиний шлях. Проте воєнний стан буде скасовано виключно після надання Україні гарантій безпеки. Без таких гарантій ця війна фактично не закінчиться, ми не зможемо констатувати її завершення, оскільки з таким сусідом існує ризик відновлення агресії”.
Нагадуємо, керівник ради резервістів ЗСУ охарактеризував воєнний стан в Україні як “полегшений”.
Також з’являлася інформація про можливу заборону для призовників з України на в’їзд до країн Європейського Союзу.
