4 стоп-фрази для першого дня в колективі

Перший день на новій роботі — це справжнє випробування і чималий стрес: нові люди, обов'язки, величезний потік інформації, яку потрібно запам'ятати. Щоб ще більше не ускладнювати цей день, не варто говорити ці 4 стоп-фрази, інформує Ukr.Media.

"А ось на моїй минулій роботі… "

Це те ж саме, що порівнювати свою нову кохану з колишньою. Колеги можуть недолюблювати свою роботу, критикувати керівника і офіс, що вимагає ремонту, але уїдливих висловлювань від новачка вони не потерплять. Логічним бажанням співробітників буде відправити нового колегу назад на свою стару роботу, раз там було так добре.

Така ж реакція виникне при порівнянні правил, які були раніше, з тими, що працюють в новому колективі. "У чужий монастир зі своїм статутом" в перший робочий день ходити точно не варто. Навіть якщо ви раніше працювали на такій же посаді і бачите що можна поліпшити, прибравши помилки і те, що «гальмує» процес, то не варто відразу демонструвати свій блискучий розум.

"У мене є пропозиція, як поліпшити нашу роботу!"

Такий ентузіазм, а також палаючий погляд, зазвичай спостерігається у новачків, які тільки закінчили ВНЗ і повних бажання і сил зробити світ кращим. Активісти готові працювати ночами і за безкоштовно, щоб впровадити свою ідею, але колеги не оцінять цього завзяття і потай, а іноді і відкрито, зненавидять гіперактивного співробітника. Частина пропозицій від новачка здадуться наївними, а частина — непотрібними. Спочатку потрібно завоювати авторитет, а потім вже вносити свої нововведення. Складно, не розбираючись в особливостях роботи на конкретному місці, придумати ідею, яка була б дійсно корисною.

"Давайте, я віднесу документи, а якщо хочете, то можу надрукувати за вас договір"

Готовність взяти на себе чужі обов'язки, щоб отримати прихильність колег, не працює в потрібному напрямку. Колеги відчують "слабку ланку": людину, яку можна використовувати. Співробітники із задоволенням поділяться своїми обов'язками, але це не додасть вам поваги. А спроба повернути все "як було", сприйметься з образою, ніби це ви хочете перекласти чужу роботу на них.

Не ускладнюйте собі життя чужою роботою новачкові варто з повагою ставитися до себе та інших: вникати у свою роботу, не надто проявляючи ініціативу, інакше до кінця робочого дня виявиться, що він встиг допомогти всім, але не виконав свої обов'язки.

"Вибачте, я запізнився… Ой, а можна в п'ятницю я піду трохи раніше?"

Не тільки керівник насторожиться, почувши подібну фразу від новачка: колегам теж не сподобається те, що новий співробітник поводиться занадто вільно. Після таких слів легко здатися легковажним, необов'язковим і егоїстичним: адже у всіх є свої проблеми, але інші працюють строго позначений час, а відпрошуються в крайньому разі.

Ситуація новачка теж може бути екстреною, але тоді не варто обмежуватися вибаченнями за запізнення і сухим проханням піти раніше. Потрібно пояснити не тільки начальнику, а й колегам, що випадок непередбачений і складний, а відмовка, що «проспав» або «хочу в п'ятницю приїхати додому швидше без пробок» точно не підійде.

Перший день в новому колективі багато в чому визначає подальші відносини зі співробітниками компанії, тому важливо стежити за своїми словами і вчинками. Краще займіться своєю продуктивністю і працездатністю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *