Як правильно розповісти про свої недоліки та переваги на співбесіді

Щоб зрозуміти, як відповісти на це питання, треба, перш за все, усвідомити його мету. Інтерв'юери зазвичай запитують про сильні і слабкі сторони, щоб зрозуміти:

– який характер у кандидата, наскільки він відкритий і чесний;

– чи здатний на саморефлексію і здорову самокритику;

– чи готовий розвиватися і працювати над собою;

– чи підходить на конкретну роль (деякі особисті якості та професійні навички дійсно можуть заважати конкретній роботі і побудові професійних відносин), інформує Ukr.Media.

Як відповісти чесно і водночас не змусити роботодавця сумніватися у вашій кандидатурі

Уважно прочитайте опис вакансії.

Для початку проаналізуйте опис вакансії та визначте, які особливості можуть стати перешкодою для роботи. Наприклад, якщо ви подали документи на вакансію рекрутера, вам цікаво проводити співбесіди та вести переговори, але ви поки не експерт в сорсінгу — це слабка сторона у ваших професійних навичках (hard skills).

В описі мало не кожної вакансії вказують не тільки професійні вимоги, але і бажані soft skills. І навіть якщо роботодавець цього не вказав, зазвичай можна зрозуміти, які навички важливі для конкретної ролі. Наприклад, для позиції рекрутера — це комунікативність. І якщо ви визнаєте, що погано справляєтеся з непростими розмовами, це може стати перепоною.

Незалежно від того, якими слабкими сторонами ви вирішите поділитися на співбесіді — hard або soft skills, — спробуйте розповісти про ті навички і якості, які не є критично важливими для обраної вакансії.

Визнайте, що слабкі сторони є

Відповідь «У мене їх немає» буде звучати нещиро, і може наштовхнути інтерв'юерів на негативні висновки про недостатню чесність, самовпевненість, негнучкість. Світ швидко змінюється, кількість інформації зростає, і ми не можемо бути експертами у всьому. І навіть якщо винести за лапки hard skills і згадати про soft skills, потрібно пам'ятати, що ніхто не ідеальний: у кожного з нас свої особливості, які рідко бувають однозначно поганими.

Наприклад, ви добре працюєте з рутинними завданнями, але не на максимальній швидкості з-за уваги до деталей. Це може допомогти бухгалтеру, але не підійде для посади, яка вимагає швидкого перемикання між завданнями та миттєвого прийняття рішень. Знайдіть щось хороше у ваших слабких сторонах і поділіться з роботодавцем прикладами, коли вони зіграли вам в плюс.

Не вигадуйте

Діліться своїми справжніми слабкими сторонами, а не тими, що виглядають презентабельно, на кшталт: «Моя слабка сторона — працюю дуже багато». Щирість забезпечить про вас краще враження, ніж вигідні точки зору, адже під час подальшої роботи в компанії нещирість швидко викриють. Крім того, інтерв'юери можуть задати уточнюючі питання, і ви повинні бути готові поділитися деталями. Наприклад, розповісти про ситуацію, в якій ваша слабка сторона вплинула на роботу.

Покажіть готовність працювати над недоліками

Бажано не просто поділитися своїми слабкими сторонами, але і розповісти про свій план роботи над ними. Як ви з ними працюєте і що збираєтеся зробити найближчим часом, щоб мінімізувати вплив ваших слабких сторін на роботу.

Розкажіть про свої сильні сторони

Інтерв'юери розуміють, що ідеальних людей не існує. Ваші слабкі сторони (як soft, так і hard skills), можуть компенсувати ті знання або якості, над якими ви тепер працюєте, тому згадайте про кілька ваших найбільш сильних сторонах, щоб про вас як про кандидата, склалося найбільш повне враження.

Не вибирайте велику кількість пунктів

Правило «не більше трьох якостей» працює не лише для резюме, але й для співбесіди. Якщо ви перерахуєте дуже багато навичок і якостей, інтерв'юерам буде складно запам'ятати все, задати уточнюючі питання і визначитися з тим, наскільки ви підходите для даної вакансії. Виберіть кілька ключових soft і hard skills для обох питань: і про сильні, і про слабкі сторони.

Що, як ви не впевнені у своїх слабких сторонах

Якщо ви не впевнені у своїх точках росту, попросіть фідбек у своїх колишніх і нинішніх колег. Або попросіть поради у керівника або менеджера під час кар'єрної зустрічі. Зворотній зв'язок — наше все! Питання «Над чим мені варто попрацювати? Що мені потрібно поліпшити у своїх навичках та особистих якостях?» може допомогти вам зрозуміти ваші слабкі та сильні сторони. Слова людей, які з вами безпосередньо працювали, стануть в нагоді не тільки для співбесіди, але і в цілому для роботи над собою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *