Як виглядає правильна економія в очах середньостатистичного німця — нам є чому повчитися

Про любов німців до автомобілів, а також про їх акуратність і розважливість чув майже кожен. Разом з тим прижився і стереотип, що німці дуже скупі, хоча це далеко не так. Просто ці люди добре вміють рахувати гроші. А ще вони точно знають, що таке правильна економія. Тому тим, хто звик смітити грошима і при цьому регулярно скаржитися на порожні кишені, з боку така розважливість здається ненормальною, інформує Ukr.Media.

І сьогодні редакція ми розповімо, якими хитрощами користується чи не кожен розумний німець, щоб скорочувати свої витрати, але при цьому підтримувати високий рівень життя. Навіть просто подивитися на ці трюки цікаво. А хтось із наших читачів зможе щось взяти собі на озброєння.

Економія на дрібницях

У нас заведено не звертати великої уваги на дрібні витрати. Однак розумний німець завжди пам'ятає, що дрібниці непомітно вимивають всі гроші з наших кишень. А тому будь-яка економія виправдана.

Наприклад, замість того щоб включати опалення на повну потужність, німець швидше буде спати в теплому одязі під теплою ковдрою. Зате кожен день буде хоч трошки економити. Та ще й максимально утеплить своє житло і подбає про те, щоб ніде не дуло і не було протягів.

Обожнювання акцій

Німцю ніколи не соромно купувати продукти по акції. Він буде пишатися, що заощадив гроші, і буде із задоволенням про це розповідати. І якщо в магазині на іншому кінці міста проходить акція, яка обіцяє хорошу вигоду, то така економна людина обов'язково поїде за потрібними покупками.

Економія з дитинства

Дітей вже з ранніх років вчать не тільки витрачати гроші, але і відкладати, записувати і планувати витрати, заздалегідь складати список покупок. І важко зустріти дитину, у якої б не було власної скарбнички, куди вона дбайливо складає монетки.

Безкоштовна їжа

Популярність фудшерінга. Нерідко їжа в супермаркетах, пекарнях та ресторанах з різних причин втрачає товарний вигляд або виявляється непотрібною. І щоб не викидати ще хорошу і повністю придатну до вживання їжу, її просто роздають. І в тому, щоб брати такі продукти, навіть цілком багаті люди не бачать нічого ганебного.

Збір пляшок

Нещодавно збір пляшок був популярним і у нас. Що стосується німців, то вони і сьогодні збирають пляшки, здають їх у спеціальних точках і отримують за це грошики. Причому справа не тільки в заробітку, але і в чистоті на вулицях. І не дивує, що для середньостатистичного німця похід в магазин починається зі здачі їм зібраних пляшок в спеціальні автомати.

Скромна гостинність

Якщо приймаєш запрошення від німця зайти на чай, то будь готовий до того, що крім чаю тебе нічим пригощати не будуть. Тут не стануть спішно споруджувати бутерброди або пекти пиріг до приходу гостей. Тому готуйтеся пити чай з тим, що принесете з собою самі.

Інвестиції тут і зараз

Ми вже пояснювали, чому в багатьох розвинених країнах пенсіонери живуть приспівуючи. Німці в цьому плані мало чим відрізняються. Вони знають, що їх благополуччя залежить тільки від них самих, тому ще в молодості створюють свої накопичення.

Вони самі збирають фінансову подушку і роблять відрахування в приватні пенсійні фонди. Це дозволяє в будь-який момент життя знати, яка сума вже накопичена і на що можна розраховувати, якщо підете на заслужений відпочинок.

Приблизно так виглядає правильна економія в очах середньостатистичного німця. Тут люблять рахувати гроші і вміють це робити. А фінансову грамотність тут шанують не менше, ніж вміння читати і писати. І цьому у німців точно варто повчитися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *