Як зрозуміти, що керівництво планує звільнити вас

На жаль, від можливого скорочення ніхто не застрахований. Іноді працівникам просто не вдається співвіднести факти та помітити загрозу для своєї посади, оскільки ці ознаки ледь вловимі, їх важко помітити. Річ у тім, що начальству, яке з тих чи інших причин хоче позбутися співробітника, доводиться йти на хитрощі, щоб розірвати трудові відносини максимально вигідним для себе чином, інформує Ukr.Media.

Щоб дотриматись своїх інтересів, необхідно звертати увагу на приховані знаки та бути готовим до можливого звільнення.

На що слід звернути увагу

Керівник став часто запрошувати вас на розмову за душевною потребою. Ви можете подумати, що керівник просто довіряє вам і хоче підвищити, але якщо він вас не хвалить на нарадах, при колегах, можливо, просто намагається зрозуміти, що ви собою уявляєте, чи варто дати вам шанс або існують серйозні проблеми, які заважають вашій продуктивності. Уважно слухайте, що і як він каже.

Менеджер, навпаки, перестав вас помічати, ігнорує прохання, ледь удостоює кивком при зустрічі. Звичайно, можливо, він незадоволений чимось конкретним: ви не виконали план або просто повелися некоректно, що спричинило таке ставлення. Так чи інакше це тривожний сигнал, який повинен вас насторожити. Спробуйте поговорити з керівником та проаналізуйте ситуацію: чи немає інших ознак того, що вас хочуть звільнити.

Колеги почали вас уникати. У колективі все таємне швидко стає очевидним: хтось щось почув в одному місці, хтось побачив в іншому. Ніхто не хоче брати на себе роль людини, яка розповість погану новину, тому всі намагаються оминати вас.

Вас просять провести співбесіду з кандидатом, який має такі самі компетенції, як у вас, або вже взяли співробітника і просять навчити його. Або на сайті пошуку роботи з'явилася вакансія на вашу позицію. Якщо йдеться про розширення, ви повинні знати про це.

Керівник просить надати інформацію про роботу, хід проєкту, хоче, щоб ви звітували за кожен крок. Він не знає, чим ви зайняті або потребує повної інформації до моменту, коли йому потрібно буде передати роботу іншому співробітнику. Особливо це має насторожити, якщо раніше він не вимагав таких подробиць.

Начальство та колеги, минаючи вас, звертаються безпосередньо до ваших підлеглих. У більшості компаній є ієрархія, тому, якщо співробітники перестають дотримуватися простих корпоративних правил, швидше за все, в найближчому майбутньому вас звільнять.

У вас з'явилося більше вільного часу, тому що ви стали отримувати менше завдань та проєктів. Здавалося б, нарешті поменшало роботи, можна перепочити, проте існує ймовірність, що вас розвантажують і розподіляють навантаження між іншими співробітниками, щоб після вашого відходу не зупинилися робочі процеси.

Вас позбавили доступу до важливої інформації, яка потрібна для виконання трудових обов'язків, або не запросили на важливу нараду, не включили до списку адресатів важливої робочої розсилки. Обмеження доступу без попереднього повідомлення та пояснення причин може говорити про те, що керівництво мінімізує ризики витоку важливих даних при звільненні. Адже невідомо, як ви відреагуєте на погані новини.

Вам стали давати важкі, часто нездійсненні завдання. Завантажують непосильно, а запитують утричі більше. Як наслідок, ви не справляєтеся із навантаженням, чим викликаєте «справедливий» гнів начальства. Можливо, шукають привід, щоб попрощатися, і таким чином хочуть підвести до думки, що ви поганий співробітник, тому що не справляєтесь зі своїми обов'язками.

Просять взяти відпустку за свій рахунок. Навіть якщо сказали, що «це для вашого блага», «вам треба перепочити». Така ситуація складається, коли хочуть взяти паузу, щоби подумати, чи варто продовжувати трудові відносини.

Запам'ятати

Якщо ви бачите більше трьох ознак із цього списку, то, швидше за все, вам час безпосередньо поспілкуватися зі своїм керівником, з'ясувати, чи не хоче він з вами розлучитися. Якщо помітили одну-дві ознаки, то, можливо, у вашій компанії просто такий менеджмент. Проте все одно не буде зайвим уважніше придивитися до поведінки начальства.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *