Росія не визнає рішення Гаазького суду за позовом Нафтогазу

Трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі підтвердив провину Росії у втрати НАК "Нафтогаз України" своїх активів в Криму, повідомив глава НАК Андрій Коболєв, інформує Ukr.Media.

"Рішення позитивне. Нам вдалося довести в трибуналі факт того, що юрисдикція цього трибуналу із захисту інвестицій поширюється на цей випадок. Друге: нам вдалося досягти того, що Росія як держава винна у втраті наших активів і повинна за це відповідати, тобто надати НАК "Нафтогаз України" компенсацію", – сказав він на прес-конференції в Києві в п'ятницю.

У прес-службі Мін'юсту РФ заявили, що Росія відмовляється визнавати рішення Гаазького суду за позовом "Нафтогазу" про втрату активів в Криму.

"Російська Федерація у відповідному розгляді не брала участь і не визнає часткове рішення в зв'язку з відсутністю в арбітражу юрисдикції на розгляд позову "НАК Нафтогаз" й інших до Російської Федерації", – йдеться в повідомленні відомства.

А. Коболєв зазначив, що вартість втрачених в результаті анексії Криму активів компанія оцінює в суму до $5 млрд.

"Але остаточне рішення щодо суми буде предметом наступного слухання, яке ми очікуємо в цьому році і сподіваємося на початку наступного року отримати рішення про суму компенсації", – додав він.

Як повідомлялося, Російською Федерацією 15 лютого 2016 року було вручено офіційне письмове повідомлення НАК "Нафтогаз України", ДАТ "Чорноморнафтогаз", ПАТ "Укртрансгаз", ДК "Лікво", ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укртранснафта" і ДК "Газ України" про інвестиційну суперечку в рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією.

Причиною цього спору є незаконна експропріація РФ інвестицій групи "Нафтогаз" на території Криму.

Арбітражне провадження розпочато 17 жовтня 2016 року. Справа розглядається при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі. Сума позову "Нафтогазу" до РФ у зв'язку із захопленням активів в Криму з урахуванням відсотків вже досягла $8 млрд.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *