Установки у вихованні, якими батьки прирекли бідність на дітей

У нашому житті з ранніх років ми вбираємо інформацію та засвоюємо цінності батьків. Це природно. Однак деякі переконання, які вони передають, можуть негативно впливати на фінансове майбутнє людини. Розглянемо чотири основні установки, які прирікають на бідність, інформує Ukr.Media.

Вічне "грошей немає"

Якщо дитина постійно чує від батьків, що у них немає грошей, і це причина, чому вона не отримує бажаного, то бути біді. В результаті людина буде на підсвідомому рівні переконана, що без величезних капіталів вона нічого не отримає. Навіть намагатися не варто. Просто заради інформації: це, звісно, не так. Якщо зараз справді немає грошей, краще пояснити це дитині іншими формулюваннями. Наприклад, сказати: "У мене є гроші тільки на їжу" чи "Зараз ми не готові це купити. Давай заплануємо похід у магазин наступного місяця". Важливо пояснити малюкові, чому ви купуєте саме продукти, а не нову іграшку.

"Рано тобі ще про гроші думати"

Говорити дитині, що їй ще рано думати про гроші, — вкрай сумнівне рішення. Можна і треба вивчати вже з раннього дитинства, як керувати фінансами та планувати свої витрати. Батьки якраз можуть розвинути у дитини здорові звички, пояснити, як дбайливо ставитися до грошей і розподіляти їх.

Такий підхід допоможе розвинути відповідальне ставлення до фінансових рішень та навчить приймати поінформовані рішення. Почати варто з найпростіших понять на кшталт заощаджень та планування. Так, можна наочно показати малюкові, що гроші не з'являються з повітря, а заробляються, що кожна покупка має свою вартість.

Важливо також пам'ятати, що діти часто спостерігають за батьками і наслідують їхню поведінку. Якщо ті самі демонструють хороші фінансові звички на кшталт планування бюджету, заощаджень та інвестування, то й дитина наслідуватиме їх приклад. Тому замість того, щоб говорити чаду, що йому ще рано думати про гроші, батьки можуть бути хорошими наставниками у фінансових питаннях.

"Не жили багато, нічого і починати"

Часто дана фраза використовується жартома, але навіть у цьому випадку потрібно розуміти, що дітям часто складно розібратися в рівнях іронії дорослих. В результаті забезпечено негативний вплив на майбутнє вашої дитини. Уникайте використання цієї фрази навіть жартома. Навпаки, важливо частіше нагадувати дитині, що якщо вона старанно працюватиме над собою, то обов'язково досягне всіх поставлених цілей і все життя складатиметься так, як вона хоче.

"Тут нічого твого немає, от заробиш — буде"

Батьки часто використовують подібні фрази, не підозрюючи, яких збитків вони завдають. Діти, які "нічого не мають", прагнуть піти на заробітки якомога раніше, без будь-яких навичок та умінь. Питання: коли тепер отримувати всі ці необхідні знання, щоб стати високооплачуваним фахівцем? Ось тут і заковика!

Виховання дітей у фінансовому плані відіграє важливу роль у їхньому майбутньому. Важливо бути вкрай обережними, щоб не наговорити продовжувачам роду зайвого. Мало того, потрібно пам'ятати, що дитина активно спостерігає за батьками і наслідує їхню поведінку. Тому дорослі повинні показувати себе з кращого боку, навчаючи дітей здоровим фінансовим звичкам та фінансовій грамотності. Це допоможе чадам розвинути відповідальне ставлення до грошей і досягати успіху в майбутньому.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *