Фестиваль-премія GRA додав номінацію за найкращу виставу про події війни

Фестиваль-премія GRA додав номінацію за найкращу виставу про події війни 04.12.2023 17:40 Укрінформ Фестиваль-премія GRA запровадив нову номінацію – за найкращу виставу про події російсько-української війни.

Про це на пресконференції в Івано-Франківську повідомила керівник відділу зовнішніх комунікацій Національної спілки театральних діячів Ольга Байбак, передає кореспондент Укрінформу.

«Цього року ми ще додали окрему номінацію, яка називається «За кращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни». Цю номінацію продиктував час», – сказала Байбак.

За її словами, у новій номінації представлена вистава Одеського драмтеатру імені В. Василька «Саша, винеси сміття».

«Ми розпочали роботу над виставою 10 березня 2022 року, коли в Одесі була складна ситуація. Нам було заборонено працювати, і ми не знали, що буде далі… Частина наших хлопців відразу пішла до військкомату, вони досі боронять нашу країну. Ті, хто залишились, вирішили волонтерити і ставити вистави», – розповіла директор-художній керівник Одеського академічного українського музично-драматичного імені В. Василька Юлія Пивоварова.

За її словами, постановка створена у форматі «вистава в укритті». Журі фестивалю та глядачі переглянуть її в Івано-Франківську 4 грудня.

Загалом у фінал фестивалю GRA вийшли 12 вистав українських театрів.

До складу журі входять театральні діячі Польщі, Литви, Естонії, Швеції та Німеччини.

Всеукраїнський фестиваль-премія GRA розпочався 1 грудня. Лауреатів оголосять 9 грудня у Києві.

Цього року фестиваль приймав заявки на конкурс театральних проєктів за два роки (у 2022 -му він не проводився). На конкурсну програму подавалися 134 сценічні проєкти з 20 міст України.

Засновником та організатором фестивалю GRA є Національна спілка театральних діячів України.

Фестиваль Премія Театр Війна Вистава Гра Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *